Forrás: Getty
Jól szervezett költöztetés
Ha vannak olyan szobanövényeink, amik nyáron kint élnek, azokat el kell kezdeni visszaszoktatni a lakás biztonságába. Érdemes ennek még a legelső éjjeli fagyok beköszönte előtt nekilátni, nehogy a rossz idő kárt tegyen a növényeinkben. Találjunk nekik bent olyan helyet, ahol kapnak elég fényt a téli hónapban is, nehogy a napsütés hiánya miatt elszáradjon egyik-másik.
Őszi metszés
Ahhoz, hogy a tavasszal újult erővel tudjanak nőni és virágot hozni a növények, ősszel meg kell őket szabadítani a felesleges részektől. Nézzük át, hogy vannak-e rajtuk elnyílt virágok, sárguló és száradó levelek, esetleg elszáradt növényi szárak. Ha találunk ilyeneket, akkor azokat vágjuk le, hogy ezekre ne pazaroljon felesleges energiát a növény abban a téli időszakban, amikor amúgy sincs sok neki.
Kevesebb öntözés
Alapvetően a lelassult életciklus miatt amúgy sem igényelnek annyi vizet a növények télen, mint a nyári időszakban, de a hőmérséklet csökkenése miatt sem kell annyit locsolni őket. Figyeljünk arra, hogy ne kapjanak túlságosan sok vizet, hiszen az akár ki is rohaszthatja a gyökereket.
Tápoldatozás szüneteltetése
Ha nyáron tápoldatot is kaptak a növények, akkor annak az adagolását is ideje szüneteltetni. Mivel nem hoznak új leveleket és virágokat, ez puszta pazarlás lenne. Ez abban az esetben nem helytálló, ha olyan fajta a növény, ami télen is képes virágba borulni. Ilyenkor nyugodtan maradhat a rutin része a tápoldatozás.