Forrás: Getty

1. Ne TEDD: ha harsány, erőteljes színű, túl sűrű virágmintával borítasz be mindent, az nem friss, sokkal inkább fárasztó hatást kelt. Főleg kisebb terekben lesz túl nyomasztó, és a virágminta elveszíti azt a finomságát, amitől igazán szerethető lenne.
2. TEDD: ha semleges színű háttérhez választasz egy-egy virágos kiegészítőt – például egy tapétacsíkot a kanapé fölé vagy az úgynevezett „accent wall”-ra –, akkor sokkal kifinomultabb hatást érhetsz el. Így a virágminta valóban kiemelkedik, dísze lesz a szobának, és garantáltan elkerülöd a túlzsúfolt hatást.
3. Ne TEDD: ugyanazt az apró virágmintát mindenhol használni – tapétán, függönyön, díszpárnán, sőt még szőnyegen is – biztos út a dekorációs katasztrófához. Az egyhangúság nem csak unalmas, de egy idő után szinte vibrál a szemed előtt a túl sok ismétlődő minta.
4. TEDD: helyette válassz inkább egy-két karakteres virágos elemet. Például egy díszpárna, paplan vagy egy szép lámpabúra is bőven elég lehet. Ha a többi kiegészítő egyszerű, a virágminta valóban érvényesülhet.
5. TEDD: színkoordináció mindenek felett! Ha például zöld árnyalatú virágos tapétád van, játssz tovább a zölddel, és igazítsd hozzá a bútorok, függöny vagy szőnyeg színét. Ettől lesz összeszedett és harmonikus a tér.
6. Ne TEDD: ne keverd a markáns mintákat! Virágos tapéta mellé ne válassz kockás vagy csíkos ágyneműt. Ez már túl sok a szemnek, és a stílusosból könnyen káoszosba csúszik át a szoba.
7. TEDD: játssz viszont bátran a kontraszttal! Ha a tapétán világos alapon vannak sötétebb virágok, a többi textilen vagy kiegészítőn lehet ennek az inverze – például sötét alapon világos virágos minták. Ez frissességet visz a dekorba, miközben teljesen megőrizheted az összhangot.