Forrás: Getty
- Mosószermaradvány a ruhákon: A felesleges mosószer nehezen öblíthető ki, így ragacsos bevonatot hagy a textíliákon. Ez bőrirritációt is okozhat, az pedig senkinek sem hiányzik.
- Árt a mosógépnek: A túl sok mosószer a gépben lerakódásokat okozhat, amelyek eltömíthetik a csöveket és szűrőket. Ez hosszútávon rontja a mosógép teljesítményét, sőt, akár komoly zavarokat is okozhat benne.
- Károsítja a ruhákat: A túlzott mennyiségű mosószer meggyengítheti a szöveteket, amelyek így gyorsabban fakulnak és kopnak. Ráadásul a bőr számára is kellemetlen lehet ilyen ruhadarabokat viselni.
- Terheled a környezetet: A felesleges mosószer vegyi anyagai a szennyvízzel együtt kerülhetnek a természetes vizekbe, ami károsíthatja az élővilágot. A túlzott mosószerhasználat ráadásul több energiát és vizet igényel az öblítés során, ami növeli az ökológiai lábnyomot.
Olvasd el ezt is!Így takaríts ecettel – 3 környezetbarát recept 3 különböző felületre
Mennyi mosószer kell a mosáshoz?
A legtöbb mosószeren találsz adagolási útmutatót, amelyet érdemes követni. De általánosságban elmondható, hogy mindössze egy evőkanál mosószer elegendő lehet, főleg az újabb mosógépek esetében. Ezek ugyanis kevesebb vízzel dolgoznak, így kevesebb mosószer is elég, hogy a ruhák tiszták legyenek.
Hogyan szabadulj meg a mosószermaradványoktól?
1. Tedd a ruhákat a mosógépbe, és készíts be mosóport és 1-2 adag fehérítőt.
2. Állítsd a gépet egy magas hőmérsékletű, intenzív programra, majd hagyd, hogy a ruhák egy-két órán át ázzanak.
3. Öblítsd ki a ruhákat, majd futtass egy indíts el egy újabb programot mosószer nélkül, hogy minden maradványt eltávolíts.