Forrás: Getty

Miből készül a műbőr?
Az egyik műbőrfajta vinyl-ből készül, ami egy rugalmasabb anyag, ám hátránya, hogy kevésbé szellőzik, ami ruhadaraboknál kényelmetlen viseletet jelenthet.
A másik fajta a műanyag alapú műbőr, ez a gyakrabban használt fajta ruhadaraboknál. Sajnos egyik típus sem olyan tartós, mint az igazi bőr, ám megfelelő ápolás mellett akár éveken át meg tudja őrizni a minőségét.
Műbőr tisztításának alapelvei
A tisztítás megkezdése előtt fontos, hogy alaposan elolvasd a tisztítási utasításokat, amiből kiderül, ha esetleg speciális kezelést igényel az adott darab, vagy kifejezetten tiltana egyes tisztítási metódusokat a minőség megőrzése érdekében. Ha nincs egyértelmű utasítás, de bizonytalan vagy a mosógépes tisztítást illetően, akkor a kézi mosás mindig jobb megoldás.
A műbőr tisztítása lépésről lépésre:
1. lépés: Folttisztítás
Sok esetben a műbőr foltjait könnyen eltávolíthatjuk langyos vízbe mártott mikroszálas törlőkendővel. Ha a meleg vizes dörzsölés sem segít, akkor vess be egy kis kíméletes mosószert is, de csak nagyon kis mennyiségben tegyél belőle a foltra.
2. lépés: Kézi vagy gépi mosás
A legtöbb ruhadarab abszolút mosógép kompatibilis, alacsony fokon és kíméletes programon nyugodt szívvel tisztíthatjuk őket, ha a címke nem tiltja. A bútoroknál egyértelműen csak a kézi mosás jöhet szóba.
3. lépés: Kézi mosás
Nem ajánlott forró vagy túlságosan meleg vizet használni a műbőr tisztításához, hiszen hő hatására megeshet, hogy összemegy egy eldeformálódik a bútorod. A tisztító hatás erősítésének érdekében bevethetsz kíméletes mosószert is.
4. lépés: Öblítés
A műbőrt semmiképpen se hagyd mosószeresen, hiszen a mosószer kárt tehet az anyagban. A leöblítéshez viszont ne használj bő vagy forró vizet.
4. lépés: Szárítás
Ne hagyd a műbőrt nedvesen, egy tiszta, száraz ronggyal vagy papírtörlővel itasd fel a vizet a tisztított felületről.