Forrás: Getty

Mikor érdemes tisztítani?
A szezon elején mindenképp adj nekik egy alapos tisztítást, így már az első kerti összejövetel alkalmával is elfogadható állapotban lesznek. Utána elég a kisebb foltokat gyorsan letörölni. Ne hagyd, hogy a fű, a madárpiszok vagy a reggeli kávé túl sokáig ott maradjon, mert a tartós foltokat nehezebb kezelni.
Alap tisztítás – csak semmi durvulás
Teríts le egy fóliát, így megóvhatod a talajt. Engedj egy vödörbe langyos vizet, tegyél bele mosogatószer vagy szódabikarbóna. Ha penészes a szék, először fújd le ecetes vízzel (75% ecet, 25% víz), várj 10 percet, aztán jöhet a mosás. Puha szivaccsal vagy nylon kefével dolgozz – bármennyire is csábító, a dörzsi szivacsot most felejtsd el, mert akár tönkre teheti a felületet.
Ha ez sem elég, jöhet az oxigénes fehérítő
Ha a szék még mindig sárgás, szürkés vagy egyszerűen csak nem az igazi, akkor jöhet az oxigénes (nem klóros!) fehérítő. Oldd fel langyos vízben, kend fel (kesztyűben!), hagyd hatni legalább 15 percig, majd öblítsd le bő vízzel. A növényeid is hálásak lesznek, mert ez nem árt nekik.
Tartós eredmény? Autóviasz
Igen, jól olvastad: autóviasz. Ha felviszed a megtisztított felületre, a vékony réteg, amit képez, szinte lepergeti a koszt, és esélyt sem ad a foltoknak. Ha száraz ronggyal áttörlöd, a bútor visszakapja a fényét is.
Tippek, hogy tovább maradjon tiszta
Ne hagyd a székeket virágzó fák alatt, eső után mindig töröld le őket, és ha jön a tél, inkább vidd be azokat fedett helyre. Egy napernyő pedig nem csak téged, a székeidet is védi.
Egy kis törődés, nagy különbség
A műanyag székek olcsók, de nem egyszer használatosak. Egy kis odafigyeléssel évekig jó kondícióban tarthatók, és nem kell évente újat venni helyettük. Ez pedig nemcsak pénztárcabarát, de sokkal környezetkímélőbb is.