Forrás: Getty

Így tedd biztonságossá a konyhádat a gyerekek számára

A konyha kritikus hely ebből a szempontból. Éles tárgyak, nyitott szekrények és forró készülékek mindenütt….

Mit kell gyermekbiztossá tenni a konyhában?

A konyha tele van olyan eszközökkel és készülékekkel, amelyek veszélyt jelenthetnek, ha kis kezekbe kerülnek. Nem csak a kések és a tisztítószerek, de a készülékek és az éles sarkok is kiemelt figyelmet igényelnek. Egy kisgyermek szemmagasságában a szekrények, sütők, fiókok, ajtók és hűtők mind elérhetőek. Érdemes itt kezdeni, majd haladj tovább felfelé, ahogy a gyermeked nő, és új magasságokat ér el.

Hogyan tedd biztonságossá a konyhát?

A konyha gyermekbiztossá tétele több szakaszban történhet. Kezdd el apró, házilag elvégezhető lépésekkel, amelyek megfizethetőek és gyorsak. Minden fiókot és ajtót biztonságosan zárj le gyermekbiztos zárakkal. Tárold a késeket, veszélyes anyagokat és minden éles tárgyat olyan helyeken, amelyek nem érhetők el a gyermekek számára, például magas szekrényekben vagy zárható kamrákban. Fedd le az összes elektromos aljzatot műanyag borítóval vagy biztonsági lemezzel. A munkalapokra és asztalokra érdemes sarokvédőket felszerelni, míg a tisztítószereket és kis tárgyakat magasra kell elhelyezni.

Járj utána, hogy milyen gyermekvédő funkciók vannak beépítve a készülékeidbe és konyhai eszközeidbe. Néhány készülék, különösen az újabb modellek, rendelkeznek ilyen „zárral”. A mosogatógép, a mikrohullámú sütő és a sütő ajtajára zárakat lehet szerelni, így ezek addig zárva maradnak, amíg egy felnőtt ki nem nyitja őket. Ezenkívül rögzítsd a nehéz készülékeket a falhoz, hogy ne boruljanak fel.

Így tedd biztonságossá a konyhádat a gyerekek számára
Forrás: Getty

Gyakori hibák

A gyermekbiztosítás épp olyan, mint a gyermeknevelés: soha nem ér véget igazán. Bármilyen korú gyerek – még a „szívükben gyermek” felnőttek is – véletlenül megsértheti magát egy konyhában. Tehát fontos, hogy mindig éber maradj. Ne feledd, hogy a kisgyerekek nem mindig tudják, hogyan kell használni egy tárgyat, vagy hogy annak milyen hőmérséklete vagy súlya van. És általában itt fordulnak rosszra a dolgok. Ne t egyszeri feladatnak tekintsd a biztonságot!

A gyakori hibák közé tartozik az is, hogy rossz termékeket vásárolsz – különösen, ha kapkodva veszed meg, amire szükséged van. Ne felejtsd el helyesen lemérni az elemeket, hogy a megfelelő méretet vagy illeszkedést kapd az ajtókhoz és készülékekhez. Különösen online vásárláskor több próbálkozásra is szükséged lehet, hogy megtaláld azt, ami valóban működni fog nálad, ezért keress olyan helyeket, amelyek visszatérítést vagy cserét kínálnak. Ha személyesen vásárolsz, feltétlenül készíts fotókat azokról a helyekről, amelyeket biztonságossá szeretnél tenni. Végezetül: kérdezd meg a családod vagy baráti köröd más gyerekes szüleit is, hogy van-e olyan eszközük, amit már nem használnak. A használt cikkek nagyon költséghatékonyak lehetnek.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.