Forrás: Getty
1. Konyhaszekrények belseje
A konyha az otthon szíve, ahol minden nap rengeteg dolog történik, így természetesen fontos, hogy tiszta legyen. De tényleg szükséges minden alkalommal kipakolni a szekrények teljes tartalmát? Általában elég, ha csak a morzsákat és a foltokat törlöd le, hiszen ezek viszonylag gyorsan újra fognak termelődni egy átlagos konyhában. Ha nem történt komolyabb baleset (például nem tört össze a savanyúság üvege), nem kell különösen alapos takarítást végezned – egy gyors törlés is bőven megteszi.
2. Gránit és márvány felületek
A gránit és márvány pultok elegánsak és időtállóak, de érzékenyek is. Ezeket az anyagokat a túlzott súrolás és az agresszív vegyszerek használata károsíthatja is, amit érdemes elkerülni. Ehelyett használj enyhén szappanos vizet vagy speciális tisztítószert, ami kíméletesen tisztítja a felületet anélkül, hogy kárt tenne benne.
3. Belső világítótestek
A villanykapcsolókat gyakran tisztítjuk – joggal, hiszen minden nap megérintjük őket –, de mi a helyzet a mennyezeti lámpákkal? A világítótesteket bizony elég ritkábban sorra venni, mivel nem érintkezünk velük közvetlenül. Egy-egy alkalmi portörlés vagy porszívózás bőven elég, hogy tisztán tartsd őket.
4. Szegélylécek és falburkolatok
A szegélylécek tisztán tartása fontos, de sokan túlzásba esnek vele. A túl gyakori súrolás tönkreteheti a festéket vagy a felületet és több kárt okoz, mint hasznot. Elég egy gyors törlés a portalanítás érdekében – nem kell tökéletesnek lennie minden egyes nap.
5. Gardróbajtók
A gardróbajtókon – különösen, ha fényesek vagy üvegfelületűek – hamar meglátszanak az ujjlenyomatok. De nem kell minden héten az egész ajtót áttörölni. Elég, ha csak a foltos részeket tisztítod meg, amikor szükséges. Így időt spórolsz, és az ajtók sem veszítenek a fényükből.