Forrás: Getty

7 takarítási hiba, amit ideje kijavítani

1. Terv nélkül esünk neki

Sokan csak úgy rutinszerűen belevágnak a takarításba, anélkül, hogy átgondolnák, honnan érdemes kezdeni. Ennek az eredménye? Félbehagyott mosogatás, egy poros polc és egy olyan lakás, ami még mindig rendezetlennek tűnik. A legjobb megoldás az, ha kategóriák szerint haladsz. Példul: először a szemetet üríted ki, aztán jöhet a porolás, majd a porszívózás és felmosás. Ha időzíted is a feladatokat (pl. 15 perc porolás, 15 perc rendrakás), nem fogsz annyira elfáradni, és hatékonyabb is leszel.

2. Rossz sorrendben takarítunk

Klasszikus hiba, hogy előbb felporszívózol, aztán port törölsz, majd meglepődsz, hogy a padló már megint piszkos. Mindig fentről lefelé takaríts. Kezdd az olyan magasabb pontokkal, mint a polcok, lámpák vagy szekrények teteje, és csak ezután jöjjön a padló. Így a lehulló por és kosz nem a frissen megtisztított felületekre kerül.

3. Túl sok tisztítószert használsz

A reklámok elhitetik velünk, hogy minden felületre másik csodaszer kell, de a valóságban egy jó minőségű univerzális tisztítószer a legtöbb feladatra elég. Sőt, a túl sok vegyszer használata még ellenkező hatást is kiválthat: réteget képezhet a bútorokon vagy a padlón, ami magához vonzza a port és a koszt.

7 takarítási hiba, amit ideje kijavítani
Forrás: Getty

4. Rossz eszközöket használunk

Ugye te sem szeretnéd, hogy egy karcos rongy tönkretegye az üveg- vagy rozsdamentes acél felületeidet? Minden felülethez a megfelelő eszközt használd! Például mikroszálas kendő üveghez, puha szivacs a konyhapulthoz, és különböző színű rongyok a fürdőszobához és a konyhához – így nem fogod összekeverni őket, ráadásul elkerülheted a baktériumok széthordását.

5. Minden egy nap alatt akarunk elintézni

A heti egyszeri nagy takarítás brutálisan fárasztó tud lenni. Oszd el a feladatokat a hét folyamán. Egyik nap csak a portörlés, másik nap a fürdőszoba, harmadik nap a padló. Így elkerülheted, hogy kiégj a takarításban, és mindig rend lesz otthon.

6. Koszos tisztítóeszközöket használunk

Miért lenne tiszta az otthonod, ha a takarítóeszközeid maguk is koszosak? A szivacsokat hetente cseréld, a mikroszálas kendőket rendszeresen mosd ki, és a porszívó szűrőjét is tartsd tisztán. Egy koszos felmosórongy vagy poros törlőkendő csak tovább hordja magával a szennyeződéseket, ahelyett, hogy eltávolítaná őket.

7. Tökéletes otthont akarunk – mindig

Végül, de nem utolsósorban ne hasonlítgasd a lakásodat az Instagram-tökéletes otthonokhoz. Egy élhető, szerethető otthon nem attól lesz jó, hogy minden pillanatban makulátlanul tiszta. Ha a lakásod rendezett és komfortos, akkor már elérted a célod.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.