Forrás: Getty

Ezekre lesz szükséged, ha homokozó építése mellett döntesz
- 8 vagy 12 darab négyszögléc: Ezek hosszát a rendelkezésre álló hely vagy tetszés szerint válasszuk ki. A homokozó falának magasságától függően lehet szükségünk 8 vagy 12 darab négyszöglécre. Gyalultat vagy előkezelt darabokat válasszunk, amelyek már nem szálkásak.
- Szögek és fúrógép: A falécek rögzítéséhez erős, nagyméretű szögekre és csavarokra lesz szükségünk
- Ponyva: A homokozó méretének megfelelő ponyvát válasszunk, ami nem engedi át a homokszemeket. Ne ezen spóroljunk, válasszunk minőségi darabot, ami évekig kitart majd.
- Homok: A nagyobb építészeti vagy kertészeti kereskedésekben könnyedén hozzájuthatunk a homokhoz, azonban számoljunk azzal, hogy többszáz kg homokra lesz szükségünk a homokozó feltöltéséhez. Talán ez a legnagyobb költség, ami a homokozó építése közben felmerül.
- Raklap és deszkák vagy ponyva: Ahhoz, hogy minél tisztább maradjon a homokozó a kóborállatok piszkításaitól és a termésektől és levelektől is, elengedhetetlen egy fedő készítése, amit két használat között a homokozóra teszünk.
Olvasd el ezt is!Kezdődjön a DIY szezon – Egyszerűen elkészíthető kerti ötletek fából
Homokozó építése lépésről lépésre:
- Tökéletes hely kiválasztása: A homokozót lehetőleg árnyékos helyre tegyünk, semmiképp se közvetlen egy fa alá. A fákról és bokrokról rengeteg termés, levél és bogár hullik le, ami gyorsan bekoszolja a homokozót. Hiába használnánk fedőt két használat között, már egy órás használat után is takaríthatnánk a homokt..
- Terep előkészítése: Miután megtaláltuk a tökéletes helyet, kezdjük el kialakítani a homokozó alapterületét. Ássunk le 10-15 cm mélyre a kijelölt területen és szabaduljunk meg minden növénytől.
- Homokozó alapja: Tegyünk le négy darab négyszöglécet alapnak, ezeket egymáshoz is rögzíthetjük csavarok és szögek segítségével. Arra mindig figyeljünk, hogy se szög, se csavar ne álljon ki a keretből, mivel komoly sérüléseket okozhat.
- Ponyva elhelyezése: Miután a homokozó keretének első szintje megvan, fektessük le a ponyvát úgy, hogy rálógjanak a szélei a falécekre.
- Keret második szintje: Az harmadik lépéshez hasonlóan tegyük le a homokozó keretének következő szintjét. Hagyjuk a két szint között a ponyvát, így csavarozzuk össze a léceket annak érdekében, hogy a ponyva is rögzítve legyen.
- Keret harmadik szintje: Ha szeretnénk növelni a homokozó falának magasságát, akkor ismételjük meg az előző lépést.
- Fedő elkészítése: A fedőt elkészíthetjük raklapból vagy deszkákból is. Erősítsük őket össze úgy, hogy lefedje a homokozó teljes felületét.