Forrás: Samsung

Hatékony mindennapok: 4 kulcselem, ami segít időt és energiát spórolni

1. Már az elrendezés is sokat számít

Mielőtt fejest ugranál a táblázatok és szabályok rengetegébe, előbb nézz szét a lakásban, és gondold végig az elrendezését. Többet számít, mint hinnéd! A logikai rendszerek, a bútorok megfelelő (sem túl nagy, sem túl kicsi) távolsága, a közlekedési folyosók megléte (vagy éppen azok hiánya), élettered tárolási kapacitásának kihasználtsága mind-mind hatással van a mindennapjaidra.

Ha például a gardróbban nincs egy kialakított rendszer, nincs elég polcos és akasztós rész, nem tudod különválasztani egymástól a szezonális darabokat – hanem a legtöbb ruha csak egymásra ömlesztve, összezsúfolva várja a sorát, akkor biztosan sokkal több idődbe telik felöltözni akár reggel, munkába menet, akár este, moziba készülve. Ugyanez igaz, akkor is, ha a hálószobád túlzsúfolt, így nehezen közlekedsz benne.

Hatékony mindennapok: 4 kulcselem, ami segít időt és energiát spórolni
Forrás: Samsung

A konyhában pedig hatványozottan érvényesül mindez! A munkaháromszög elve szerint a főzőlap, mosogató és hűtőszekrény hármasának egy adott pontról egyaránt könnyen elérhetőnek kell lennie, hiszen ez biztosítja a hatékony munkafolyamatokat. Ha ez nem érvényesül, mielőbb orvosold! A munkapulton pedig csak azt hagyd elöl, amit minden nap használsz – minden más menjen a szekrénybe, a fiókba vagy kamrába.

Hatékony mindennapok: 4 kulcselem, ami segít időt és energiát spórolni
Forrás: Samsung

2. Tervezz, szervezz…

A hatékony alapokra jöhet aztán egy jól működő napi rutin. Tervezd meg a heti menüt, ami nemcsak a bevásárlást könnyíti meg, de időt, energiát és ételt is spórol a családnak. Jelölj ki egy napot, amit a fogások előkészítésére szánsz – például a zöldségeket és a húst előre feldarabolhatod, fűszerezheted, és lefagyaszthatod. Így főzés közben már sokkal gyorsabban elkészülhetsz.

Ezen felül alakíts ki egy takarítási ütemet is! Íme egy tipp hozzá: minden nap szánj egy kis időt a rendrakásra (például porszívózz vagy söpörj fel, szedd össze a szennyest, vagy portalanítsd a szem előtt lévő felületeket), hogy ne halmozódjanak egymásra a feladatok. Heti egyszer pedig iktass be egy alaposabb takarítást!

3. …rendszerezz

Jöhet a következő lépés: a hatékonyság konzerválása! Ebben pedig különféle szokások lesznek a segítségedre, amiket be kell építened a mindennapjaidba. Ilyen például az “egy ki, egy be” elv, amelynek a lényege, hogy csak akkor vásárolsz új dolgot otthonra, ha egy hasonló, régi darabot elajándékozol vagy – ha már nem hasznosítható újra – kidobsz. Kialakíthattok közös szabályokat a család számára is. Ha kiürül egy tányér, azt egyenesen a mosogatógépbe kell tenni, ha pedig lejárt a mosógép, az pakolja ki, aki először észreveszi. Az ilyen és ezekhez hasonló regulák segítenek gördülékenyebbé tenni a mindennapjaitokat.

4. Bízd magad a mesterséges intelligenciára

De mielőtt azt gondolnád, hogy a fenti megoldásokkal elérted a határaidat, nagyon tévedsz! Van ugyanis még egy ütőkártya, ami segít még tovább okosítani a családi életet, időt, energiát és sok-sok aggodalmat megspórolva nekünk. Ez pedig a mesterséges intelligencia, aminek köszönhetően az okosotthonok világa egyre elérhetőbbé, egyre hétköznapibbá válik.

A Samsung SmartThings rendszere egy tökéletes példája annak, hogyan automatizálhatjuk otthonunkat, és hogyan tehetjük kényelmesebbé mindennapjainkat úgy, hogy a lehető legtöbb okos otthon kiegészítőt integráljuk egy rendszer alá, és egyetlen felületen keresztül vezéreljük azokat. A SmartThings számos eszközzel kompatibilis, beleértve az okos lámpákat, termosztátokat, biztonsági kamerákat, ajtózárakat és egyéb otthoni készülékeket, szinte teljesen függetlenül azok gyártójától. Az alkalmazás elérhető okostelefonokon és Samsung okostévéken egyaránt, így többféle módon is irányíthatjuk otthonunkat.

Mégis hogyan?

A Samsung ökoszisztéma „szereplői” – az alapvető feladatok ellátásán túl – a mesterséges intelligencia alkalmazásával felülmúlhatják a háztartási eszközökről alkotott minden eddigi elképzelésünket. Miközben például a konyhában sürgünk-forgunk, zavartalanul fogadhatunk hívásokat a Samsung Family Hub™ hűtőszekrényünk képernyőjén keresztül. [1] De a készülék segít abban is, hogy hatékonyabban vásárolhassunk élelmiszereket. A túlfogyasztás elkerülése érdekében okostelefonunkkal bevásárlás közben bepillanthatunk a hűtőnkbe, hogy lássuk, mit kell még a kosarunkba tenni. [2] Ezen felül bevásárlólistákat, ételfeliratokat és emlékeztetőket is készíthetünk a funkcióval.

A SmartThings segítségével beütemezhetjük, hogy a mosás akkor járjon le, amikor hazaérünk, akár a nappaliból is irányíthatjuk a kompatibilis háztartási készülékeket, mint a sütő, a munkahelyünkön ülve a fények, a TV vagy a porszívó távvezérlésével házi kedvenceinknek nyugodt környezetet teremthetünk, de akár be is leshetünk hozzájuk a Jet Bot MI robotporszívó elülső kameráján keresztül.

Ahogy a mesterséges intelligencia olyan bosszantó, “időgyilkos” helyzetekre is megoldást kínál, mint az elkeveredett tárgyak felkutatása. A SmartThings Find ugyanis értesítést küld, ha Galaxy telefonunkat, tabletünket, óránkat vagy egyéb eszközünket elhagyjuk valahol, sőt, segít megkeresni is azokat, ha offline állapotban vannak.

Hatékony mindennapok: 4 kulcselem, ami segít időt és energiát spórolni
Forrás: Samsung

[1] A hívások hanggal történő megválaszolása bármely okostelefonnal lehetséges, de a hangalapú hívás indítás csak a Samsung Galaxy okostelefonokon érhető el. A funkció elérhetősége terméktől és országtól függően eltérő lehet. Ez a funkció a Family Hubon támogatott. [2] A funkció elérhetősége terméktől és országtól függően eltérő lehet. Ez a funkció a Family Hubon támogatott.Kameralencse specifikáció modellenként: RS6HA8891**, RS6HA8880** egy ultraszéles látószögű kamerával.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.