Forrás: Getty

Milyen gyakran kell tisztítani az elektromos vízforralót?
A tisztítás gyakorisága attól függ, hogy milyen gyakran használjuk a vízforralót. A külső felületet legalább hetente egyszer le kell törölni a foltok és fröccsenések eltávolítása érdekében. Ha naponta használjuk, akkor a vízforralót legalább 2-3 havonta kell tisztítani a kemény víz ásványi anyagainak eltávolítása érdekében.

Ezekre lesz szükséged:
- Szivacs
- Mikroszálas kendő
- Desztillált fehér ecet, citromlé vagy citromsavpor
- Szódabikarbóna
- Mosogatószer
Így tisztítsd ki alaposan a vízforralót:
1. Vízkő felszámolása ecettel
Töltsük meg a vízforralót körülbelül félig víz, félig desztillált fehér ecet keverékével. Forraljuk fel az oldatot, ezután kapcsoljuk ki a készüléket, ha az nem kapcsol ki automatikusan. Hagyjuk az ecetes oldatot legalább 20 percig állni, ezután öntsük ki a házi tisztítókeverékünket.
2. A vízforraló vízkőmentesítése citromlével
A desztillált fehér ecetet helyettesíthetjük frissen facsart vagy palackozott citromlével is. Keverjünk 1:1 arányú citromlé-víz oldatot, ezt töltsük a vízforralóba. Forraljuk fel az oldatot, majd hagyjuk 20 percig állni, ezután kiönthetjük a keveréket.
3. A vízforraló szétszedése
Mielőtt folytatnánk a tisztítást, húzzuk ki a kihűlt vízforralót. Ha van vízszűrője, a vízforraló belsejének tisztítása előtt távolítsuk el azt.
4. Tisztítsuk ki a vízszűrőt
A legtöbb szűrő fémből készült, ezt pedig forró desztillált ecet és víz keverékében áztatva a legegyszerűbb tisztítani. Hagyjuk állni 5 percig a forró keverékben, ezután óvatosan töröljük át szivaccsal.
5. Súroljuk át a vízforraló belsejét
A szivacs segítségével töröljük át a vízforraló belsejét, hogy eltávolítsuk az összes fellazított lerakódást.
6. Szereljük össze a vízforralót
Miután kész vagyunk az összes lépéssel, összeszerelhetjük a vízforralót.
7. Vízforraló külsejének tisztítása
Utolsó lépésben a vízforraló külsejét töröljük át. Különösen alaposan tisztítsuk meg a vízforraló fülét, amelyet nap mint nap fogdosunk.