Forrás: Getty
Ecetes tisztítás – A mindennapos megoldás
Az ecet az egyik legjobb természetes tisztítószer, ami antibakteriális és szagtalanító hatásáról ismert. Ha rendszeresen, hetente tisztítod vele a párásítót, nem kell attól tartanod, hogy penész vagy vízkő rakódik le benne. Kapcsold ki a készüléket, szedd szét a tartályát és a kivehető alkatrészeket. Készíts egyenlő arányban ecetből és vízből álló oldatot, és öntsd a párásító tartályába. Hagyd állni 30 percig, majd egy puha kefével tisztítsd meg a sarkokat és a nehezen elérhető helyeket. Végül alaposan öblítsd át mindent, hogy ne maradjon vissza ecet szag.
Hypós tisztítás – Az igazi mélytisztítás
Ha már egy ideje nem tisztítottad a párásítót, és makacs szennyeződéseket, sőt, penészt látsz rajta, itt az ideje a mélytisztításnak. Keverj össze egy teáskanálnyi folyékony hipót kb. 4 liter vízzel. Öntsd az oldatot a párásítóba, és helyezd bele a kivehető alkatrészeket is. Hagyd hatni 30 percig, majd egy puha kefével súrold át az érintett felületeket. Végül alaposan öblítsd át a részeket.
Hogyan előzd meg a bajt?
A tisztítás mellett érdemes néhány megelőző lépést is beiktatnod. Mindig desztillált vizet önts a készülékbe, mert az kevésbé hajlamos vízkőlerakódást okozni. Ha nem használod a párásítót, ürítsd ki és hagyd megszáradni, hogy ne penészedjen be. Baktériumok elleni tisztítószert is tehetsz a tartályba, hogy hosszabb ideig friss maradjon a készülék.
Milyen gyakran tisztítsd?
A környezetvédelmi hatóságok azt ajánlják, hogy háromnaponta tisztítsd át a párásítót, ha naponta használod. Ha csak időnként kapcsolod be, elég lehet hetente egyszer is beiktatnod ezt. Ennek hála nemcsak a párásító élettartama nő meg, de a lakásod levegője is frissebb és egészségesebb marad.