Forrás: Getty

A cipő gyors száradása nem csupán azért fontos, hogy minél előbb ismét fel tudjuk venni azokat, hanem azért is, hogy megakadályozzuk a penész kialakulását. A nedves cipők megszárítására több lehetőség áll rendelkezésünkre, melyek közül, talán, az alábbi négy a legelterjedtebb:
- Szárítógép
- Hajszárító
- Meleg sütő
- Radiátor
Ezeket a módszereket azonban nem javasoljuk, ugyanis az extrém hő kárt tud tenni a lábbeliben, főleg bőrcipő esetén. Sportcipőknél pedig fennáll annak a veszélye, hogy a gumi megpuhul és porózus lesz, de akár a ragasztás is engedhet. Cserébe viszont 3 olyan módszert ismertetünk most, melyeket bátran alkalmazhatunk.
#1 – Pamutrongy
Ezt a szárítási módszert bármilyen lábbeli esetén alkalmazhatjuk, azonban bőrcipőknél figyeljünk arra, hogy ne tegyünk beléjük túl sok rongyot, nehogy eldeformálódjanak. A rongyokat nyomkodjuk bele a lábbelikbe, melyek úgy szívják majd magukba a nedvességet, akár egy szivacs. Bizonyos időközönként érdemes cserélni a textileket, így gyorsíthatunk a száradáson. Lehetőleg fehér színű textileket használjunk.
#2 – Meleg levegő
Szintén jó megoldás, ha egy meleg helyen felakasztjuk a cipőinket a cipőfűzőjüknél fogva. Melegebb napokon ezt megtehetjük a teraszon, vagy az erkélyen, rossz időben pedig válasszuk otthonunk legmelegebb helyiségét. Amennyiben kiszedhető a talpbetét, akkor azokat ajánlott külön szárítani, így gyorsíthatunk a folyamaton.
#3 – Sámfa
Bőrcipő esetén kiemelten ajánlott a sámfa használata. Ez abban az esetben jó választás, ha a lábbelik csak enyhén nedvesek, és nem áztak át teljesen. A sámfa segít abban, hogy megtartsák a formájukat, és a levegő minden apró résbe eljusson. A cédrusfából készült sámfák kifejezetten jók erre a célra, ugyanis fertőtlenítő hatásuk is van.