Forrás: Getty
Elektromos textilborotva – a leggyorsabb megoldás
Ha gyakran küzdesz a bolyhokkal, szerezz be egy elektromos textilborotvát. Ezek az okos kis eszközök forgó pengékkel távolítják el a bolyhokat a kötött szálokról, és azokat egy gyűjtőtartályba zárják. Tökéletes az olyan vastagabb anyagokra, mint a pulóverek vagy kabátok, és pár perc alatt újjávarázsolhatod a ruháidat. De figyelj a részletekre. Egyes modellek lehetővé teszik a penge magasságának és sebességének beállítását. Ez különösen hasznos, ha különböző anyagokon dolgozol – például egy vékony sálat nem ugyanúgy kezelsz, mint egy vastag gyapjúkabátot. (És ne felejtsd el rendszeresen kiüríteni a tartályt, különben félúton leáll a készülék.)
Borotva vagy kisolló, ha nincs más kéznél
Nem akarsz textilborotvát venni? Egy egyszerű borotva vagy kisolló is megteszi. Terítsd ki a sérült ruhát az asztallapra, és finoman, lefelé irányuló mozdulatokkal haladj. Az ollóval viszont légy nagyon óvatos – senki sem szeretné lyukas ruhával zárni a napot. Ez a módszer kicsit időigényesebb, de ha csak pár bolyhot kell eltávolítanod, abszolút működőképes.
Szöszhenger a végső simításokhoz
Ha a bolyhok már eltűntek, de a ruhán maradt egy kis szösz, a szöszhenger a legjobb barátod. Nincs otthon henger? Semmi gond. Csak tekerj ragasztószalagot a kezedre a ragadós oldalával kifelé, és tapogasd végig a ruhát. Pofonegyszerű!
Hogyan előzd meg a bolyhosodást?
A megelőzés itt is kulcsfontosságú. Mosás előtt fordítsd ki a kötött ruhákat, hogy ne dörzsölődjenek egymáshoz. A finom anyagokat tartsd távol a könnyen bolyhosodó pamutoktól, és soha ne tömd túl a mosógépet – a szűk hely nem tesz jót a ruháknak. Válassz kímélő mosószert, amely celluláz enzimet tartalmaz, mert ezek lebontják a pamutszöszöket. És ha lehet, hagyd ki a szárítógépet – a szabad levegőn szárított ruhák kevésbé bolyhosodnak.