Forrás: Getty

Ha el szeretnénk tüntetni a falról a zavaró repedéseket vagy lyukakat, akkor mindössze egy kis kézügyességre lesz szükségünk, illetve el kell merülnünk a glettelés rejtelmeiben. Ebben nyújt segítséget alábbi cikkünk, melyben eláruljuk a glettelés helyes módját, méghozzá lépésről lépésre.
Glettelés – Szükséges eszközök
Mielőtt nekilátnánk a munkának, először be kell szereznünk pár eszközt, melyek szükségesek a gletteléshez. Lássuk, melyek ezek:
- Glettanyag
- Ha a glettanyag porállagú, akkor szükségünk lesz egy vödörre és vízre
- Mélyalapozó
- Takaróponyva
- Spakli
- Porszívó
- Nedves rongy
Glettelés lépésről lépésre
A glettelés megkezdése előtt, mindenféleképp toljuk el a bútorokat az adott fal elől, akasszuk le a képeket, és tegyünk el minden dekorációt. Ezután alaposan takarjuk le a padlót, hogy a glettelés végeztével minél kevesebbet kelljen takarítanunk.
1. lépés
A glettelés során nagyon fontos, hogy mindent alaposan előkészítsünk, ami azzal jár, hogy egy porszívóval szívjuk ki a repedésekből és a lyukakból a port, továbbá távolítsunk el minden laza faldarabot, tiplit, szöget, csavart vagy tapétamaradványt. Ezután egy nedves ronggyal töröljük le a port. Ha a fal már száraz és nem poros, akkor nekiláthatunk a glettelésnek.
2. lépés
Ha készre kevert glettanyagot vettünk, akkor azonnal elkezdhetjük a munkát, míg a porállagú glettet előbb némi vízzel ki kell kevernünk. Tény, hogy ez egy kicsit több munkával jár, ellenben a por sokkal tovább eláll a kész glettnél, és még olcsóbb is. Az anyag bekeverése során arra figyeljünk, hogy mindig csak annyit készítsünk el, amennyit akkor fel is használunk, hiszen a glett viszonylag gyorsan megköt, úgy pedig már nem használható.
3. lépés
Amennyiben a glettelésre váró felület porózus vagy sok folyadékot szív magába, akkor mindenféleképpen kenjük be mélyalapozóval. Ha az megszáradt, akkor felvihetjük a glettet. Ehhez tegyünk a spaklira a kikevert anyagból, majd annak a segítségével töltsük meg a repedéseket, illetve a lyukakat. Ekkor még össze-vissza mozdulatokkal kenhetjük fel a glettet, méghozzá úgy, hogy a legapróbb résekbe is jusson.
4. lépés
Most következik a simára glettelés, amely során körkörös mozdulatokkal ajánlott dolgoznunk, méghozzá alulról felfelé haladva. Nagyon fontos, hogy ne vastagon vigyük fel a glettanyagot, ellenkező esetben a száradás során megrepedezhet. Miután teljesen megszáradt, egy csiszolópapír segítségével simára csiszolhatjuk, és síkba hozhatjuk a fallal.