Előszobaszekrény
A kis előszoba feladatai közé tartozott a víz- és gázóra, a létra és más eszközök, meg a cipők befogadása. Hogy ez egységes képet mutasson, és ne vegyen el nagyon sok helyet, megszületett az ötlet: a lekerekített forma elkészítése ugyan nem volt egyszerű, de a bútor így nem nyúlik be a térbe. Egy zsákvászon bevonat még extrábbá teheti a darabot.
Gombhoz a kabátot
Az étkező-dolgozó funkcióknak egyaránt helyet adó szoba egyik falát teljesen elfoglalja egy hatalmas beépített szekrény. A házaspár nagyjából teljes ruhatárát elnyelő darab története a „gombhoz a kabátot” tipikus esete. A Japánban töltött két év után Zsuzsi szívesen választott volna az ottani tolóajtókat idéző rizspapír ajtókat. Ahogy a kívánság megfogalmazódott, meglett a megoldás is: az interneten talált, olcsón beszerzett ajtók éppen a szoba méretéhez illeszkedtek, az asztalosnak csak a korpuszt kellett elkészítenie.
Hatalmas fiókok
A tervező nagyon határozott volt a funkció kérdésében. Tanácsa szerint derékmagasságnál lejjebb csak fiók legyen a konyhaszekrényben, hogy átláthatóbb és elérhetőbb legyen minden. A szokott evőeszköz-káoszt azzal oldotta meg, hogy egy hatalmas, de nem túl mély fiókot kért a bútorasztalostól, így nem kell a különböző fiókok között keresgélni az eszközöket.
Helytakarékos felső szekrény
Zsuzsi az ötvenes évekből leste el azt a trükköt, amivel megtarthatja a konyhai felső szekrényeket anélkül, hogy azok agyonnyomnák a teret, és csökkentenék a munkára használható helyet. A különleges, döntött frontú elemek elhúzható ajtóval készültek, és biztosítják, hogy senki ne verje be a fejét mosogatás közben. Nem beszélve arról, hogy a szög váltása feldobja a front síkját.
Gulyás Zsuzsi lakásának többi káprázatos részletét is megmutatta nekünk. További izgalmas tartalmakkal együtt keresd az Otthonok&Megoldások magazin nyári lapszámában.
Fotók: Bánkuti Béla