Forrás: Europress

A csempék tisztítása
Teljesen mindegy, hogy a falon vagy a padlón található csempékről van-e szó, a lényeg, hogy mindegyiket tökéletesen meg tudjuk tisztítani akár az otthonunkban is megtalálható anyagokkal.
Tipp
Takarítás közben többször cseréljük le a vizet, ugyanis a benne megtalálható kosz meg tud ragadni a fugákban, aminek következtében azokat később még nehezebb lesz tisztává varázsolni.
Vízkő eltávolítása
A tavaszi vagy az őszi nagytakarítás során olyan felületeket is érdemes rendesen megtisztítani, melyekre egyébként nem szoktunk időt szánni. Nem csupán a mosdókagylóban, hanem a csempén is megtelepszik a vízkő, amit el kell távolítani. Számos készítményt találni a boltok polcain. Mi azonban egy alternatívát ajánlunk, méghozzá a narancshéjat. Fogjuk a narancshéjat és a belső felével töröljük át a csempéket, egy ideig hagyjuk hatni, majd tiszta vízzel öblítsük le, egy nedves szivacs segítségével pedig távolítsuk el a makacsabb vízkőlerakódásokat.
A fugák tisztítása
A fugákról szívesen megfeledkeznénk a nagytakarítás során, de a tökéletes tisztaság érdekében muszáj azokkal is foglalkoznunk. Ebben az esetben is ajánlott lemondani a vegyszeres készítmények használatáról, hiszen azok nem csak a környezetet szennyezik, de még allergiás reakciókat is kiválthatnak. Próbálkozzunk inkább egy régi, bevált szerrel, méghozzá az ecet és a sütőpor keverékével. Utóbbival még a legmakacsabb kosznak is búcsút inthetünk. Ha épp nincs otthon sütőpor, akkor használhatunk szódabikarbónát. Egy teáskanál ecetet keverjünk el 3 evőkanál szódabikarbónával és egy evőkanál vízzel. Ezt a keveréket egy kemény sörtéjű fogkefével kenjük rá a fugára, jól dörzsöljük bele, hogy elkezdjen habozni. Ezután hagyjuk hatni, majd langyos vízzel öblítsük le.
A citromsavnak hasonló hatása van, mint az ecetnek, így akár azt is használhatjuk a keverék elkészítésekor. Ebben az esetben azonban érdemes több citromsavat hozzáadni a szódabikarbónához és a vízhez.
Tipp
Még ennél is környezetkímélőbb és alaposabb eredményt érhetünk el, ha van otthon egy gőztisztítónk. Ebben az esetben arra érdemes figyelni, hogy a gőzzel fellazított koszt azonnal töröljük le egy tiszta ronggyal és vízzel, ellenkező esetben ismét beleragad a fugába.