A fénycsatorna a sötét helyiségek megmentője

Legyen világosság fénycsatornával!

A legegészségesebb és legolcsóbb megoldás, ha kihasználod a természet adta lehetőségeket és mesterséges megoldásokhoz csak végszükség esetén folyamodsz. A természetes fénynek hangulatjavító szerepén túl sem áramköltsége, sem környezetterhelő hatása nincs.

Le a sötétséggel!

A sötét helyiségek megmentője a fénycsatorna. A fénycsatorna minden olyan, a ház vagy lakás belsejében fekvő ablaktalan vagy nagyon sötét helyiségbe elviszi a természetes fényt, melyek a tetővel közvetlenül nem határosak. A fénycsatornában az izzó maga a Nap, így természetes fényforrást biztosít olyan szobákban is, ahová amúgy nem jutnának el a napsugarak. Folyosót, fürdőszobát, gardróbot, előszobát vagy lépcsőházat és más olyan helyiségeket is megvilágíthatsz vele, amelyeknek nincsenek hagyományos ablakai.

Előtte és utána

Kiegészítők

A fénycsatorna-választékot számos kiegészítő teszi még sokoldalúbbá. Bővítési, árnyékolási, szellőztetési lehetőség áll rendelkezésre, illetve a fénycsatorna a sötétben egy beépített lámpával fényforrásként is működhet.

A fénycsatorna alkalmazása a ház tetejétől a plafon kisméretű átfúrásával, áttörésével természetes fényt juttat egy adott szobába, a csatornában lévő belső tükrök segítik a fény hibátlan terjedését. A rendszer egyszerűen és gyorsan beépíthető, utólagos kialakítása minimális kellemetlenséggel jár. A fénycsatorna ráadásul esztétikailag is megállja a helyét. Külső eleme harmonikusan illeszkedik a tetőfelületbe, megjelenése a tetőtéri ablakokéhoz hasonló. A napsugarakat egy fényvisszaverő bevonattal ellátott merev vagy rugalmas cső továbbítja a mennyezetbe szerelt szóróegységhez, mely diszkrét megjelenésével bármilyen belső kialakításhoz illik.

Az utólagos kiépítés is csak minimális kellemetlenséggel jár

Kiszámolhatod az optimális mennyiségű fényforrást

Méretezés

Nem mindegy, hogy egy helyiségbe hány darab fénycsatornát tervezel. Pár perc alatt felmérheted, pontosan mennyi fényre, milyen típusú és mennyiségű fényforrásra van szükséged. Ehhez nem kell mást tenned, mint a fénycsatorna-kalkulátor (http://www.velux.hu/maganvasarloknak/a_tetoterrol/kalkulatorok/lux_kalkulator) segítségével kiszámítanod az ideális fényviszonyok megteremtéséhez szükséges csatorna típusát és mennyiségét, amely az egyes szobák adatai alapján részletes tájékoztatást ad a sötét helyiségek szükségleteiről. Mindehhez első lépésben meg kell határoznod, földrajzilag hol helyezkedik el otthonod, amely a napfényes órák száma miatt fontos kiindulási alap. Ezt követően beállíthatod az adott tér pontos paramétereit, a típusát, méreteit, a tető tájolását és hajlásszögét, valamint a fénycsatorna hosszát és a tetőfedő anyag típusát. A kalkulátor használatával így már az otthoni tervezgetés első szakaszában egyszerűen, szakember bevonása nélkül kaphatsz képet a tervezett átalakításhoz szükséges tételekről.

Tippek

  • A fénycsatorna hosszú távon kifizetődőbb megoldás, mint villannyal világítani.
  • Egy 6 m2-es helyiségbe kb. 1 fénycsatornával lehet számolni.
  • A fénycsatorna növeli az ingatlan értékét.
  • Beépítésére a déli fekvésű tető a legideálisabb. n
Elég szembeötlő a különbség!

Elég szembeötlő a különbség!

Forrás: Velux

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.