Mosó- és szárítógép, amely nem felfelé terjeszkedik

5 tipp arra, mikor jöhet jól a szárítógép
- Kis lakásban, ahol nincs hely a teregetésre.
- Sokgyerekes családoknál, ahol gyorsan halmozódik a szennyes.
- Ha maximális tisztaságra vágysz. A hagyományos szárítás után a ruhában mosóporszemcsék maradnak, a szárítógép pedig az elemi szálak közé került mikroszkopikus részecskéket eltávolítja.
- Ha finomabb tapintású ruhákat szeretnél. A szárítógéppel szárított ruha tapintása, légáteresztő képessége jobb és az utálatos fregolinyom sem marad rajta.
- Ha azonnal akarod a száraz ruhát. A ruha „szekrényszáraz” szárítás esetén azonnal használható, felvehető, vagy máris elrakható a szekrénybe, sok esetben megtakarítva a vasalást.
10 ötlet arra, hogyan vásárolj szárítógépet
- Válaszd ki, hol lesz a helye, mérd le a rendelkezésedre álló területet, csak ezután kezdd el a keresgélést!
- Ha van már mosógéped és nem szeretnéd száműzni, a mosógép tetejére is teheted a szárítógépet, ilyenkor azonban figyelj a méretpasszolásokra, és szerezz be összeépítő keretet a jobb stabilitásért!
- A szárítógép miért ne kerülhetne a konyhába? Létezik pult alá építhető szárítógép, ha pedig a pult magasabban van, bármely szabadon álló szárítógép elférhet alatta, de ilyenkor is a méretekkel felvértezve menj vásárolni!
- Ha a mosógépet és a szárítógépet egy berendezésben szeretnéd tudni, vegyél mosó-szárítógépet. A kombinált, 2:1 megoldás olcsóbb, mint a különálló szárítógép, de a szárítás alapvető tisztítási folyamata nem megy végbe, hiszen nincs légszűrés, vagy légelvezetés. A kombinált gépek fogyasztása ráadásul nagyobb, mint a különálló egységeké.
- Egy szó mint száz, ha van elég helyed, külön szárítógépet vegyél, mert mégiscsak energiatakarékosabb megoldás. Vásárláskor figyeld a gép árával együtt az energiabesorolást is, az A+ vagy A++-os gépekkel nem hibázhatsz, pláne, ha a gépen ECO gomb is van, ami további megtakarítást eredményezhet.
- A legmodernebb szárítógépek az ún. hőszivattyús szárítók. Ezek szárítási hőmérséklete csupán 50-55 °C, azaz 20-25 °C-kal alacsonyabb, mint egy hagyományos szárítógép esetén, tehát az ilyen gép amellett, hogy kíméli a textileket, gazdaságos, energiafogyasztása is általában a fele a kondenzációs szárítógépnek.
- Vehetsz kondenzációs gépet is. A levegő itt a berendezésen belül kering. A gépben van egy tartály, amelyben a víz összegyűlik. Ezt a tartályt vagy rendszeresen kell ürítened, vagy egy leeresztő csőcsatlakozóval kell felszerelned. A kondenzációs gépek hátulütője, hogy azokban több az alkatrész, így nagyobb az esélye a meghibásodásnak.
- Jó, ha tudod, a töltetsúly mindig lényeges. 5 és 9 kg a gépek terhelhetősége, a 8 kg-osok egy nagycsalád igényeinek megfelelők.
- A zajkibocsátás sem mellékes körülmény. A legjobb decibel-értékeket a kondenzációs gépek nyújtják.
- A digitális kijelzővel rendelkező készülékek munkája világosabban nyomon követhető, lehet tudni, épp hol tart a gép a szárításban. Akinek ez kényelmi szolgáltatás fontos, keresse a digitális kijelzős darabokat.
Tippek
- Figyelj arra, hogy ruháid szárítógépben száríthatók legyenek. Ezt a ruhán egy kocka jelzi, benne egy körrel. A pontok száma a hőfokot jelzi.
- Bizonyos textíliákat – selyem, szintetikus függöny – nem javasolt szárítógépbe tenned. Ha mégis megpróbálkoznál velük, válaszd inkább a gyengébb programot.
- A szárítógép karácsonyi ajándéknak is jó ötlet lehet, ára 100-350 ezer Ft között mozog. n
Forrás: todaysmamacom.c.presscdn.com, thenewbridgeguide.files.wordpress.com, cdn.shopify.com