Forrás: Getty

Őszi kertrendezési tippek – Így lesz a tiéd a legszebb kert a nyárutón is

1. Töltsd fel a pázsitot

Alapvető őszi teendő a gyep és a növények egészségének megőrzése. A fű átszellőztetése, azaz az aerálás, lehetővé teszi, hogy a víz, az oxigén és a tápanyagok jobban elérjék a gyökereket. Ezután jöhet a felülvetés, ami során új fűmagokat juttathatsz a talajba. Ez ugyan ősszel már nem lesz látható, de a következő szezonban annál inkább.

2. Metszés és alakítás

A cserjék, fák és évelők metszése nemcsak a kert összképe szempontjából előnyös, de a növényeid egészségét is védi. A beteg, elhalt részek eltávolítása segít megelőzni a kártevők és betegségek elszaporodását, és biztosítja, hogy a növények tavasszal újra teljes pompájukban tündökölhessenek. Gondolj arra is, hogy a szépen gondozott kert mindig rendezett látványt nyújt, még ha kicsit kevesebb ág is van a bokrokon.

3. Gyomirtás és trágyázás

A gyep szépsége nem érhető el rendszeres trágyázás és gyomlálás nélkül. Az őszi időszakban érdemes gyomok elleni és tápláló műtrágyát is használni, ami egyszerre segít a nem kívánt növények eltávolításában és a gyep erősítésében. Ez biztosítja, hogy tavasszal erős, egészséges pázsit fogadjon, és könnyebb dolgod legyen azt karban tartani a következő őszig.

4. Öntözőrendszer téliesítése

Az öntözőrendszerek téliesítése elengedhetetlen feladat. A csövekben maradó víz a hidegben megfagyhat, és komoly károkat okozhat, ami tavasszal költséges javításokat von maga után. Zárd el a vízvezetéket, ürítsd ki a csöveket, és gondoskodj róla, hogy a locsolófejeket és tömlőket biztonságos, fagymentes helyen tárold.

Őszi kertrendezési tippek – Így lesz a tiéd a legszebb kert a nyárutón is
Forrás: Getty

5. Levél- és eresztisztítás

Az őszi levelek eltávolítása nem csupán esztétikai kérdés. A lehullott levelek beázhatnak, ami miatt a gyep fojtóan nedves marad, és penészesedés vagy gyökérrothadás alakulhat ki. Ugyanilyen fontos az ereszcsatorna rendszeres tisztítása is, hiszen a felgyülemlett levelek eltömíthetik azt, ami vízkárokat okozhat a ház szerkezetében. A csatornát évente legalább kétszer, ősszel és tavasszal érdemes átvizsgálni.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.