Forrás: Getty
1. A növények kiválasztása
Először is, gondold át, hogy milyen növényeket szeretnél termeszteni. Olyan fajtákat részesíts előnyben, amelyek jól alkalmazkodnak az éghajlathoz és a talajhoz, és amelyek támogatják egymást. Az őshonos gyümölcsfák, bogyósok és zöldségek mindenképp jó választások, hiszen ezek gyorsabban fejlődnek majd a számukra ideális környezetben.
2. Fontos a megfelelő elrendezés
Gyűjtsd az esővizet, hasznosítsd újra a szürkevizet, és gondoskodj az árnyékról, ami csökkenti a vízfelhasználást. Ezekkel segítheted a kertet, hogy a lehető leghatékonyabban használja fel a rendelkezésre álló erőforrásokat.
3. Biodiverzitás, a 21. század alappillére
Ne felejtsd el bevenni a természetes élőhelyeket is kerted tervezésébe! Kellenek vadnövények, méhlegelők és rovarhotelek. Így nemcsak a kerted lesz gazdagabb és színesebb, de támogathatod vele a helyi ökoszisztémát is.
4. A lehető legkevesebb vegyszert használj
Fontos, hogy fenntartható módon gondoskodj a talajról is. Használj organikus trágyákat és komposztot, hogy táplálni tudd a talajt, és minimalizáld a vegyszer jelenlétét. Ezáltal egészségesebb és termékenyebb talajt kapsz, amely hosszú távon támogatja növényeid növekedését, és természetes védelmet biztosít a kártevők ellen.
5. Mutasd meg mindenkinek a kerted
Végül, ne felejtsd el bevonni a közösséget, és megosztani a tudásodat és a tapasztalataidat másokkal! Hívd meg a családot, barátokat és ismerősöket, hogy megcsodálhassák a kertedet. Így ösztönözhetsz másokat is, hogy környezetbarát megoldásokat alkalmazzanak.