Forrás: Getty
1. Szigeteld a kutyaházat
Ha van kutyaház a kertben, érdemes hőszigeteléssel ellátni. Az extra szigetelés megakadályozza, hogy a hő bejusson, és segít, hogy a kutyaház belseje hűvösebb maradjon. Fontos, hogy az ól árnyékos helyen legyen, és megfelelő szellőzéssel rendelkezzen.
2. Hűsítő matracok és párnák
Kaphatók speciális hűsítő matracok és párnák, amelyek kifejezetten a nyári hőségben jó szolgálatatot tesznek. Ezek a termékek olyan anyagból készülnek, amelyek hűvösek maradnak, és kényelmes pihenőhelyet biztosítanak a kutyusodnak.
3. Tegyél ki egy medencét
A legtöbb kutya imádja a vizet, és egy kis pancsolás tökéletes hűsítést nyújt szőrrel borított testének. Ehhez egy kisebb méretű, kutyáknak szánt medence vagy akár egy nagyobb tál is megfelelő lehet. Fontos, hogy a víz mindig tiszta és friss legyen, hogy kutyusod bármikor megmártózhasson benne.
4. Hagyd ásni a kutyát
A kutyák természetes védekezése a meleg ellen, hogy ásnak egy lyukat a hűvös talajba, amibe belefekszenek. Engedd, hogy ezt megtegyék, és ne büntesd őket érte! A kánikula után majd visszatemetheted a gödröt.
5. Jeges itatóvíz
Tegyél jégkockákat az ivóvízbe, hogy az lassan olvadjon fel, és így hosszabb ideig hideg maradjon. Ez különösen fontos a forró napokon, amikor jég nélkül gyorsan felhevülne a víz az itatóban.
6. Engedd be egy hűvös helyre
A legnagyobb hőség idején mindenképpen engedd be kedvencedet a lakásba vagy egy biztonságos melléképületbe, ahol hűvös van. Ha szükséges, szerezz be egy torlaszt, amivel egy kicsi, de biztonságos helyet keríthetsz le.
Milyen jelei vannak a napszúrásnak és hőgutának?
Az erős lihegés, túlzott nyáladzás, letargia, hányás vagy koordinációs problémák mind azt jelzik, hogy kutyusod nincs jól. Ilyenkor azonnal vidd hűvös helyre, de ne közvetlenül a légkondi alá. Adj neki inni, ám ne hagyd, hogy egyszerre túl sokat igyon. A hűtés közben mindenképpen kerüld a jéghideg vizet, hiszen sokkot okozhat a kutyusodnak. Eközben azonnal telefonálj az állatorvosnak, aki minden további teendőt elmond.