Az ígéret ereje: így született újjá Csipkerózsika kastélya II.

„A nagymamám ebben a részben töltötte az utolsó éveit, mielőtt kórházba került. Egy kis helyiségben, ahol minden kéznél volt, és könnyen fűthető. Amikor beléptem a kis helyiségbe, még mindig ott voltak a tárgyak, úgy, ahogy a mamám otthagyta őket, hiszen nem számított arra, hogy egyik pillanatról a másikra el kell mennie. A fazék a gáztűzhelyen, a kardigánja a széken, az olvasószemüveg az asztalon. A Csipkerózsika kastély lakosai elaludtak… Nagyon nehéz volt kipakolni ezt a részt, mert minden tárgy annyira személyes volt, tele emlékekkel” – mondja Simone.

Galéria / 10 kép

Megnézem a galériát

Ebben a házrészben volt egy kis szoba, egy előszoba, egy kis fürdőszoba WC-vel, alatta pedig a pince. A pincében már évek óta senki sem járt, az árvíz óta teljesen ellepte a feketepenész, és tele volt összetört, szétesett hordóval. A lépcső le volt fedve egy vízszintes tölgy ajtóval, tele pakolva régi vas darabokkal, szegekkel….  Ennek a résznek a kitakarítását külön védőruhába kellet elvégezni a fekete penész miatt.

Az előszoba falai ugyanúgy penészesek voltak minden elé, mivel a ház többször beázott az évek alatt, és nem volt leszigetelve.

A pakolás után

…jöhetett a bontás. Elsősorban a teljes vakolat lebontása és a fa gerendák feltárása. Ez a házrész hozzá lett építve az eredetihez, így már nem az eredeti ablak forma került be, hanem egy klasszikus, 3 szárnyas ablak, ami nem illet a ház eredeti homlokzatához. Ezért új ablakokat kapott ez a rész, ugyanazt a formát, mint a ház többi részében.  Ehhez ki kellet bontani a régit, és kialakítani a helyet az újaknak. Ebben a részben is a szigetelés miatt a falak alá lettek vágva és szigetelve.

Galéria / 3 kép

Megnézem a galériát

A gerendák nagyon csúnyák voltak, mivel nem azzal a céllal készültek, hogy láthatók legyenek a plafonon. A csiszolásuknak semmi eredménye nem lett volna, így az asztalos azt javasolta, hogy burkolják le őket, így a végeredmény hasonlítani fog a gerendás plafonra.

Galéria / 4 kép

Megnézem a galériát

“Ebben a részben a legnagyobb kihívás a szigetelés volt, mivel a pince nagyon hideg volt, és „hűtötte” a szobát a padlón keresztül. Viszont a pincében és a szoba részen is limitálva voltunk a magassággal. De szerencsére a kőműves ezt is megoldotta: egy vastag szigetelés helyet alulról és felűről is kapott szigetelést.”

A pince kitakarítása után következett a teljes szigetelése, majd a padlót kivették, a pince alját kitakarították, ezzel meghagyták a „természetes légzést”, és csak „Barabás tégla” került a murvára.

Galéria / 8 kép

Megnézem a galériát

Mivel itt nem lehetett átvezetni a központi fűtést (túl bonyolult lett volna), ebben a részlegben villanyfűtés van (padlóba leterített „fűtő szőnyeg”), és csak alkalmanként használják (télen persze alap hőtartás a feladata.)

Galéria / 8 kép

Megnézem a galériát

Ebből a részből egy vendég rész készült, ahol külön van egy szoba és egy fürdő-WC. Mivel vendégrészről van szó, és kicsi a helyiség, a zuhany és mosdó egy csapon vannak. A pincéből egy borpince készül, ez még mai napig nem teljesen kész, alakulóban van.

Galéria / 7 kép

Megnézem a galériát

Ne maradj le a történet első részéről sem! Itt olvashatod el:

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.