Forrás: Getty

Miért pont raklapból?
A raklap az új LEGO – csak felnőtteknek. Erős, strapabíró, és ha szerencséd van, akár ingyen is hozzájuthatsz néhány darabhoz. És ami a legjobb: kellően rusztikus ahhoz, hogy egy gyerekeknek szánt kerti ház egyszerre legyen bohókás, vagány és természetes. Sokak ismerősi körében van olyan, aki tud raklapot biztosítani, így a gyerek faház raklapból szinte ingyen el is tud készülni.

Előkészületek – ne csak neki legyen buli
Először is, érdemes átgondolni, mekkora helyed van, és mekkora házikó fér el. Aztán jöhet a raklapbeszerzés. Sok barkácsáruházban vagy építkezésen szívesen odaadják a használt, de jó állapotú raklapokat. De ne vidd haza az elsőt, amit látsz – legyen tiszta, ne legyen benne szeg, és ne legyen rajta penész. A gyerekeknek szánt dolgoknál pedig a biztonság az első. Minden deszkát csiszolj át alaposan, hogy sehol ne maradjon szálka.
Gyerek faház raklapból, közösen
A legegyszerűbb konstrukció: négy raklap falnak, egy a padlónak, plusz egy a tetőnek. Már ez is elég lehet egy “mini kastélyhoz”. Ha egy kis kreativitást viszel bele – például kivágod az ablak helyét, teszel „elé” egy kis teraszt, és függönyt akasztasz a bejáratra –, máris mesébe illővé válik. A gyerkőcöt pedig már az építésbe is be lehet vonni. Hadd fessen rá virágot, vagy válassza ki a kedvenc színét. Ez nemcsak segít neki kötődni az új kis kuckójához, de egy közös családi projekt is lehet belőle.

Funkció, ami változik
Ma búvóhely, holnap bolt vagy kalózhajó. Egy ilyen raklap faház az évek során újra és újra “átalakulhat”. És ha a gyerek kinövi, akár lebonthatjátok, akár új funkciót adhattok neki (lehet belőle például kerti tároló).
Bónusz: a szülői pontok
Amellett, hogy olcsóbb és egyedibb, mint a bolti változat, ezt te csináltad. Kétkezi munkával, szeretettel, és pontosan olyanra, amilyet a gyereked szeretne. Ennél több nem is kell. Szóval ha legközelebb a gyereked azt mondja, „Építsünk egy házikót!”, ne ijedj meg – csak nézz körül, hol lapul pár raklap.