Forrás: Getty

A húsvéti tojásvadászat szokása Németországból ered, de napjainkra már a világ számos országában elterjedt. Nem csoda, hogy ez hagyomány népszerűvé vált a családok körében, hiszen olyan közös ünnepi tevékenység, amiben a kicsik és nagyok egyaránt örömüket lelik.
Számos szórakoztató és kreatív módszerrel feldobhatod a tojásvadászatot, és a nagyobbak számára is izgalmassá teheted a keresgélést. Íme, néhány inspiráló ötlet, amit akár már idén bevethetsz.
1. Rajzolj kincskereső térképet
Kalandozzatok a mesék világában: tegyél egy borítékba egy kis levélkét, és írj rá egy rövid kitalált történetet. Tegyél mellé kincskereső térképet, amin tappancsnyomokkal jelöld, merre járt a nyuszi a kertben, és hol hagyta el a tojásokat. A kert egyes részeinek kitalált, új, mesés elnevezést is adhatsz.
2. Vess be találós kérdéseket
Nagyobb gyerekek számára akár egy kis agytorna is jöhet. Helyezz el jól látható helyre kis táblákat, melyekre találós kérdéseket írsz. Ezek kitalálásával juthatnak el a gyerekek a tojásokhoz. Ha például a garázsban rejtesz el tojást, ezt írhatod a táblára: „Nem ló húzza, mégis fut, konyhája a benzinkút. Ha tudod mi az, nézz körül a házában.” Ha esetleg a fenyőfa alatt kapnak helyet a tojások, írj egy ilyen cetlit: „Hegyvidéken születtem, fagyos szél sem bír velem, leveleim hegyesek, szúrnak, mint a kis szegek. Nyuszi járt ma alattam, nézd meg, tőle mit kaptam. Adok belőle neked is, ha megtalálod, a tied is.”
3. Legyen benne egy kis csel
Kinyitható műanyag tojásokba rejts el kis irányadó cetliket, feliratokat, amelyek a csokihoz vezetnek. Jól megmozgathatod a gyerkőcöket, ha körbeküldöd őket a kertben vagy a házban. Például a műanyag tojásban, amit a gyermek megtalál, legyenek ilyen üzenetek: „Nézd meg a télikabátod zsebeit” „Keresd a csokit ott, ahol kezet mosni szoktál”, „Kukkants be a ruhásszekrényedbe, hátha van ott valami”.
4. Fotókkal segítsd a tájékozódást
Az olvasni még nem tudó óvodások számára is kitalálhatsz nyomkereső játékot, amiben fotók lehetnek a segítségedre. Például fényképezd le az egyik szoba vagy bútor jól felismerhető részletét, és amikor a gyerkőc odamegy, a tojások mellett megtalálhatja a következő helyszín fotóját is. Így könnyen végigvezetheted képekkel (vagy akár rajzokkal) a lakáson és a kerten.

5. Édesség helyett kuponok
Persze, a csokinak mindig örülnek a gyerekek, de a nagyobbaknak már kuponokat is helyezhetsz a kinyitható tojásokba, amiket közös családi programokra válthatnak be. Például lehet benne egy közös fagyizásra, mozizásra, kirándulásra vagy egyéb tevékenységekre vonatkozó kupon. Ezekkel a családi köteléket is erősíthetitek.
6. Trükkökért tojás
A kisiskolás gyerkőcök már könnyen felfedezik a színes tojásokat a kertben. Ezért számukra külön kihívásokkal is készülhet a nyuszi. Ha kinyitják a megtalált tojásokat, legyenek bennük aranyos, játékos feladatok, amelyek elvégzéséért ajándék jár. Például: „Mondj el egy locsolóverset”, „Mutasd be a nyúlugrást.”
7. Készíts feladatlistát
Mielőtt elindulnak tojásvadászatra a gyerekek, mindegyikük kapjon egy-egy ellenőrző listát, melyen az szerepel, hogy miket kell megtalálniuk a kertben. Például „Keress 5 db sárga tojást”, „Keress 3 db csíkos nyuszi díszt”. Persze, minden gyerkőc más-más feladatot kapjon, ajándék pedig akkor jár, ha teljesítik a listán szereplő pontokat. Ezzel elejét veheted annak is, hogy a nagyobb gyerekek bezsebeljék az összes tojást.
8. Rendezz esti tojáskeresést
Fokozhatod az izgalmakat, ha sötétedés utáni tojáskeresést rendezel a kertben. Szerezz be hajlítható világító pálcikákat, és tekerd rá azokat a tojásokra. Nagyon szép látvány lesz a sok kis világító tojás a kertben, és a gyerekek számára is felejthetetlen élményt nyújthat a zseblámpás tojásvadászat.