Forrás: Europress
A kerti medence igazi kincs a nyári hőségben, hiszen akkor vethetitek bele magatokat, amikor csak kedvetek tartja. Kivéve persze, ha nem túl koszos… Segítünk, hogy ne legyen az. A medence tisztítása házilag sem ördögtől való, főleg, ha alábbi tanácsainkat megfogadod hozzá.
Medence tisztítása házilag
- Tisztítsd rendszeresen a medencét, máskülönben az algák hamar megjelennek benne. Minden nap tegyél bele például tisztítószert.
- A vízbe dobott vegyszert el is kell keverni. Ha van forgatód, kapcsold be. Ha nincs, saját magadnak kell gondoskodnod erről. Egy kisebb víztömegben ezzel nincs is gond, de egy családi méretnél vélhetően már többen kelletek hozzá. Csobbanjatok bele a vízbe, és “ficánkoljátok” szét a szert.
- Fürödjetek gyakran a medencében, máskülönben a kosz veszi uralmába a helyeteket.
- A víz zöldes színe algákat jelez. Ha házi praktikával űznéd el őket, csak dobj sót a medencébe.
- Egyetlen vegyszer sem óv azonban a szél által a vízbe fújt levelek és egyéb hordalékok ellen. Ezeket egy medencetisztító hálóval, vízi porszívóval vagy (az előzőek híján) egy konyhai szűrővel horgászhatod ki. Erre szánj időt rendszeresen!
- Ne légy rest két használat között lefedni a vizet, mert egy váratlan vihar bármikor teljes vízcserét idézhet elő.
- Ha több napra elmentek otthonról és nincs, aki takarítsa, vegyszerezze a medencét, akkor sokkoljatok. Ez azt jelenti, hogy a szokásos napi vegyszer mennyiség háromszorosát tegyétek a medencébe, vagyis túladagoljátok a vegyszert. Ezután kapcsoljátok be a vízforgatót és fedjétek le a medencét. Így akár 3-5 napig is úgy hagyhatjátok, és nem kell félnetek az algásodástól. Újbóli használat előtt viszont ellenőrizzétek a pH értéket, hogy megfelelő-e.