Forrás: Getty
Amit meg kell tervezni:
- Az első hét menetrendje: Hogyan jut a gyerek iskolába? És iskola után edzésre? Hányra kell beérni az első napon? Ezeket mindenképp egyeztessétek a családban, ne az első reggel kelljen kapkodni.
- Menü: Írj bevásárlólistát az első hét menüjéhez.
- Időjáráshoz passzoló öltözet: Ha esős lesz az iskola első hete, akkor vedd elő a csizmákat és esőkabátokat.
- Pihenés: Sokkal jobb hangulatban fog telni a tanévkezdés, ha kitaláljátok, hogyan „ünneplitek” meg az első hetet. Például péntek délután elmehettek fagyizni, vagy együtt megfőzhetitek a gyerek kedvenc finomságát.
Amit le kell ellenőrizni:
- Ünneplőruhák: A tanévnyitó előtt mindenképp ellenőrizzétek, hogy van-e cipő, ing, szoknya vagy nadrág a megfelelő méretben és állapotban.
- Tanszerkészlet: A tanárok többsége nyár végén megad egy listát a beszerzendő tanszerekről, ez alapján nézzétek át a készletet.
- Ruhatár: Nézd meg, hogy jó-e még a tavalyi pulcsi, cipő, nadrág vagy póló mérete és állapota.
- Menetrend: Amennyiben tömegközlekedéssel jár majd gyermeked suliba, nézzétek át a menetrendet, hogy melyik buszt vagy villamost tudja választani.
Olvasd el ezt is!Rongyszőnyeg készítése házilag – Régi ruhákból a szoba dísze
Amit be kell szerezni:
- Kinőtt ruhák és cipők pótlása: Valószínű, hogy néhány ruhadarabot le kell majd cserélni az új tanévre.
- Bérletek: Ha a gyerek már elég idős a tömegközlekedéshez, akkor az utolsó héten ne maradjon el a bérletek beszerzése sem.
- Tankönyvek: A tankönyveket általában a nyári szünet utolsó hetében lehet átvenni. Ezekhez kell csomagoló is, ami megvédi majd a könyveket a tanév során.
- Kulacs és uzsonnás táska: Ha az előző szett felmondta a szolgálatot, akkor semmiképp se felejts el újakat beszerezni (vagy másikat varrni.)
- Bevásárlás: Végül nem maradhat el a bevásárlás sem az első hétre, hogy minden reggel legyen mit vinni uzsonnára.