Forrás: Getty
Növények ültetésekor a parafadugók komoly segítséget jelentenek a vízelvezetésben. A kis parafadugók a földbe helyezve ugyanis gátolják, hogy feltörjön a talaj, ezáltal védik a növények gyökereit. A talajnak a növények megfelelő fejlődéséhez mindig levegősnek kell lennie, ez elősegíti a víz és a tápanyagok felszívódását. A dugók ebben a folyamatban nyújtanak nagy segítséget, mert a talajjal összekeverve biztosítják annak megfelelő levegőzését.
A parafadugó biológiailag lassan lebomló anyag, ezért kiváló a talajba. Mielőtt bevetnénk a kertben, mossuk meg alaposan, és vágjuk apró darabokra, majd egyenletesen terítsük el. Azáltal, hogy a bomlási folyamat elindul, javítja a talaj egészségét, megőrzi a nedvességtartalmát, valamint visszafogja a haszontalan gyomok elszaporodását.
A cserepes virágoknál a cserép alá érdemes tenni a parafadugókat tartó lábként, úgy, hogy a növény egyensúlya megmaradjon. Ez nagy segítség, ha esetleg túlöntözzük, vagy az eső átmossa a talajt, így ugyanis nem rothad bele a tartóba a felesleges víz.
Díszíthetjük vele a kertet, a lakást
Némi kreativitással és kézügyességgel dekorálhatjuk is vele a kertet. Számos jó példát találni az interneten a felhasználásra. Van például olyan borászat, ahol a dekoráció, de még az asztalok is parafadugóból készültek.
Egy kis fantáziával gyerekjátéknak is használható, de készülhet belőle madáretető, ceruzatartó vagy bármilyen tároló. Képkeretet is készíthetünk parafadugókból, vagy akár egy nagy táblát, ahova a bevásárlólistát feltűzhetjük, illetve lakásdekorációnak is kiváló.
A parafadugók kreatív újrahasznosítása ideális lehetősséget nyújt az alkotásra, feszültséglevezetésre, segít, hogy a bennünk rejlő kreatív énünket előtérbe helyezzük, de kiváló családi, baráti vagy csapatépítő program is.