Forrás: Getty
![Levendula a szobában? Mutatjuk, mire figyelj](https://admin.otthonokesmegoldasok.hu/wp-content/uploads/2025/02/gettyimages-102416361-1110x558.jpg)
A levendula imádja a napfényt – gondoskodj róla
Ez a kis mediterrán csoda egyszerűen rajong a napfényért. Ha nem kap eleget, akkor bizony nyúlánkká válik, legyengül, és a virágzásról is lemondhatsz. Tehát az első szabály: keress neki egy déli fekvésű ablakot, ahol legalább napi 4-6 órán keresztül süti a nap.
Tipp: Ha nincs elég természetes fény a lakásban, egy LED növénylámpa is segíthet. 35-75 cm magasságban kell elhelyezni, és napi 12 órán át működtetni.
Az öntözés a siker kulcsa – de ne vidd túlzásba
A levendula nem egy szomjas növény. Ha túlöntözöd, akkor a gyökerei befulladnak, és búcsút mondhatsz neki. Ezért csak akkor locsold meg, ha a földje teljesen kiszáradt.
Tipp: Nyomd bele az ujjad a földbe – ha a felső 2-3 cm száraz, akkor jöhet az öntözés.
Kell neki tápanyag? Igen, de csak szezonálisan
Bár a levendula nem egy nagy tápanyagfaló, azért tavasszal és nyáron meghálálja, ha kéthetente kap egy kis extra löketet tápoldat formájában. Ősszel és télen viszont ne zaklasd ilyesmivel, ilyenkor pihenőre van szüksége.
![Levendula a szobában? Mutatjuk, mire figyelj](https://admin.otthonokesmegoldasok.hu/wp-content/uploads/2025/02/gettyimages-1143456772-768x512.jpg)
Milyen cserép és talaj a legjobb?
A levendula nem viseli jól a pangó vizet, tehát az egyik legfontosabb dolog a megfelelő cserép kiválasztása. A legjobb az agyag- vagy kerámia cserép, mert ezek segítenek a felesleges nedvesség elpárologtatásában.
Tipp: A sima virágföld is működhet, de ha biztosra akarsz menni, keverj hozzá egy kis kaktuszföldet, hogy még jobban szellőzzön.
Metszés nélkül bent sem fog szépen nőni
Sokan elfelejtik, hogy a levendulát metszeni is kell. Ha nem vágod vissza időnként, akkor könnyen elburjánzik, és rendezetlen lesz. Ráadásul az elhervadt virágokat mindig el kell távolítani, hogy újabb virágzásra ösztönözd.