Forrás: Getty
![Hogyan maradhat rendezett a nyaralód, amíg nem látogatod?](https://admin.otthonokesmegoldasok.hu/wp-content/uploads/2025/01/gettyimages-1411831820-1110x558.jpg)
Sokan úgy gondolják, hogy egy kis faházzal vagy nyaralóval megduplázzák a házimunkát: két kert gondozása, két otthon takarítása, két ingatlan rendben tartása csak plusz gondot jelent. A nyaraló körüli teendők pedig elveszik az időt a pihenéstől. Ez azonban csak részben igaz. Ha praktikus megoldásokat választunk a víkendház kialakításánál, akkor nem a teendők sokasága fogad bennünket, amikor megérkezünk.
1. A kert megtervezése
Bár mindenki szereti a gyümölcsfákat és a virágzó növényeket a kertben, amennyiben évente pár alkalommal látogatunk el a nyaralóba, jobb, ha inkább olyan fákat, cserjéket, díszfüveket választunk, amelyek szárazságtűrők és kevés gondozást igényelnek. Szintén jobb, ha elfelejtjük az egynyári növényeket, és inkább az évelőket, valamint az örökzöldeket részesítjük előnyben.
2. Bánjunk csínján a dísztárgyakkal
A legnagyobb hiba, amit sokan elkövetnek, hogy elkezdik raktárnak használni a hétvégi házat, és mindenféle díszekkel, emléktárgyakkal és használaton kívüli eszközökkel zsúfolják tele. Ezeken persze megáll a por, és valóban, ha hónapok elteltével visszatérünk a nyaralónkba, az első napok semmi másról nem szólnak, mint a takarításról. Tekintsünk a víkendházra úgy, mintha egy apartman vagy szálloda lenne: a szobákban, a konyhában és a fürdőszobában csak a legszükségesebb felszerelések legyenek. Egy-két fotóval vagy faliképpel elég színesíteni a belső teret. Ha pedig az enteriőrt így túl ridegnek érezzük, akkor vigyük magunkkal a kedvenc személyes tárgyainkat, amikor a nyaralóba látogatunk.
![Hogyan maradhat rendezett a nyaralód, amíg nem látogatod?](https://admin.otthonokesmegoldasok.hu/wp-content/uploads/2025/01/gettyimages-2150119713-768x512.jpg)
3. Rend a lelke mindennek
Polcos elemek és akasztós fogasok helyett ruhásszekrényeket és zárt tárolókat válasszunk. Mindennek találjuk helyett, és pakoljunk el a dolgainkat, mielőtt elhagyjuk a házat: a cipőket, kabátokat, törölközőket és az ágyneműt se hagyjuk elől. Ugyanígy a kültéri bútorok, kerti eszközök is kerüljenek be a zárt tárolóba. Ezzel egyrészt megóvjuk a használati tárgyainkat, másrészt a por sem ül rá a holminkra, így jelentősen kevesebbet kell takarítanunk.
4. Ne hagyjuk teljesen magára a házat
Érdemes jóban lenni egy-két utcában lakó szomszéddal, akik értesítenek bennünket, ha bármi probléma vagy gyanús esemény van a ház körül. De a legjobb, ha találunk egy olyan megbízható személyt a településen, aki havonta egyszer ellátogat a házhoz, tavasszal levágja a füvet, időnként meglocsolja a növényeket, és rendszeresen kiüríti a postaládát. Biztos, hogy nem fogunk ezért olyan magas összeget fizetni, mint amennyit az ér, hogy rendben és biztonságban tudhatjuk a nyaralónkat.