Forrás: Getty
1. Készíts feladatlistát
Amikor a lakás különböző pontjain tornyosul a takarítani való, könnyen elveszítheted a fonalat. Egy lista többet segíthet, mint hinnéd! Írd össze, mi mindent kell elvégezned, és rangsorold a feladatokat. Kezdj a legidőigényesebbel, majd haladj a kisebbek felé. Nincs is jobb érzés, mint egymás után pipálni ki a teendőket a listán.
2. Hallgass zenét vagy podcastet
A takarítás sokkal szórakoztatóbb, ha közben egy jó összeállítás szól a füledbe, vagy egy érdekes podcast megy a háttérben. Gyorsabb és energikusabb leszel, ha kedvenc zenéiddel együtt takarítasz, míg a monotonabb feladatokhoz, mint amilyen a frissen mosott ruha hajtogatása vagy a hűtő takarítása, ideális lehet egy hangoskönyv.
3. Dolgozz etapokban
Szedd szét a takarítást kisebb, kezelhetőbb időszakokra. Például állíts be egy 20 perces időzítőt, és próbálj meg minél többet elvégezni ezalatt. Az időkorlát motivál arra, hogy gyorsabban dolgozz, ha pedig lejárt az idő, látni fogod, mennyi mindent elvégeztél – miközben nem kellett az egész napodat rááldozni.
4. Kezdj a rendetlenséggel
A rendetlenség gyakran az egyik fő oka annak, hogy a takarítás nyomasztó feladattá válik. Kezdj azzal, hogy összegyűjtöd a nem helyükön lévő tárgyakat. Így könnyebben koncentrálhatsz a takarításra anélkül, hogy a pakolás elvinné a figyelmet és az energiát.
5. Haladj szobánként
Ne próbálj meg egy egész napot a takarításra szánni, mert ez egy roppant nyomasztó gondolat. Ehelyett bontsd le szobánként a feladatokat: például hétfőn a fürdőszobát, szerdán a hálószobát, hétvégén pedig a nappalit és a konyhát tedd rendbe. Így sosem lesz olyan helyiség, amely hetekig rendezetlen marad, és könnyebben beillesztheted a takarítást a napi rutinodba.
6. Használj jó minőségű tisztítószereket
A megfelelő eszközök és tisztítószerek nagyban megkönnyítik a takarítást. Egy jó illatú tisztítószer vagy egy pár kényelmes gumikesztyű sokat segít abban, hogy kevésbé érezd terhesnek a takarítást.