Forrás: Getty
1. Nem tervezed meg elég hamar a világítást
Annyi idő és energia elmehet az alaprajzzal, a falszínekkel, a burkolatokkal, a bútorokkal és a szaniterekkel kapcsolatos döntésekre, illetve azok megvalósítására, hogy alig jut kapacitás a világítás megtervezésére, a világítótestek kiválasztására és gondos elhelyezésére. Az anyagi források korlátairól nem is beszélve…
2. Túl visszafogott falszíneket választasz
Beleszeretsz egy merész színbe, végül mégis egy szolidabbat választasz, aztán évekig bánod a döntésed… Ne ess bele ebbe a hibába! A vakmerő falszínek is pompásan harmonikus összhatást kelthetnek, mindössze arra figyelj, hogy inkább visszafogott palettával párosítsd őket.
3. Túl kevés tapéta
A tapéta soha nem megy ki a divatból. Színe, mintája és textúrája igazán egyedi hangulatot kölcsönözhet bármelyik helyiségnek. Arról nem is beszélve, hogy az is remek megoldás, ha csak egy-egy falat burkolsz tapétával, a többit pedig valamilyen hozzáillő színűre festesz.
4. Lemondasz a márvány konyhapultról, pedig az a vágyad
A márvány konyhapult vitathatatlanul gyönyörű, legyen szó bármilyen árnyalatról és mintáról. De mivel elterjedt, hogy egy nehezen tisztítható, kényes felület, sokan akkor is lemondanak róla, ha az a vágyuk. Aztán választanak egy olyat, amit valójában sokkal nehezebb tisztán és karcmentesen tartani, mint a márványt…
5. Túl monoton konyhabútor
Gyakran hallott panasz, hogy a felújítást átvészelők szépnek tartják ugyan az új konyhabútort, mégis bánják, hogy nem a karakteresebb színváltozat mellett tették le a voksukat, ami első látásra megtetszett nekik.
6. Nincs éléskamra
Az éléskamra vagy spájz nem véletlenül volt régen minden otthon elmaradhatatlan része. Hosszú távon biztosan megtérül akár egy külön helyiség kialakítása vagy leválasztása, de akár más megoldás is szóba jöhet – például egy beépített szekrény vagy egy függönnyel elválasztott polcrendszer.