Forrás: Getty

Még profikkal is megesik, hogy túl sok festéket vesznek fel az ecsetre vagy a festékhengerre, emiatt pedig lecsorog a felesleg. Bár nem vészesen ronda, nem szívesen hagyjuk ott az egyébként jól sikerült festés után. Lássuk, mit lehet tenni annak érdekében, hogy nyom nélkül felszámoljuk a kellemetlen festékfoltot.
Mire lesz szükséged a lecsurgott festékfolt eltávolításához?
- Puha festőecset
- Kemény festőecset
- Tiszta spatula
- Mestertapasz
- Fali csiszolópapír
3 módszer a lecsurgott festékfolt eltávolítására
1. módszer: Nedves festékfolt eltávolítása
Ha még nem száradt meg a lecsorgott festékfolt, szerencsénk van, ugyanis ezt a legkönnyebb felszámolni. Ehhez a festőecsetre lesz szükségünk – még akkor is, ha hengerrel festjük egyébként a falat. Ha még nagyon friss a folt, a puha sörtéjű ecset segítségével gyorsan oszlassuk el a felgyülemlett festéket, ha picit már szárad, akkor próbálkozzunk be a keményebb szálú ecsettel. Végül menjünk át a felületen a hengerrel, hogy egységes legyen a fal.
2. módszer: Majdnem megszáradt festékfolt eltávolítása
Ha már ragacsos a festékfolt, azt jelenti, hogy elkezdett megszáradni. Ebben az esetben picit nehezebb dolgunk lesz, de még ez is menthető. A legjobb, amit tehetünk, hogy hagyjuk teljesen megszáradni a lecsurgott festékfoltot és környékét, és ezután kezdünk bele a kármentésbe.
3. módszer: Teljesen megszáradt festékfolt eltávolítása
A teljesen megszáradt festékfoltot valamivel nehezebb felszámolni, ám nem lehetetlen. Egy spatula segítségével kaparjuk le az odaszáradt festékfoltot, nem baj, ha megsérül a fal, később azt is kezeljük. Ha a nagyját eltávolítottuk, csiszolópapír segítségével egységesítsük ki nagyjából a felületet. Ezután jöhet a mestertapasz, ami lyukak és falsérülések kezelésére való. Végül ezt is csiszoljuk le, majd fessük le a területet hengerrel a fal színére.