Forrás: Getty
1. Elő a fával!
Ha karácsonyi dekorációról van szó, a fenyőfánál nincs ünnepibb motívum. Lehet igazi vagy műfenyő, és játszhatsz a díszítés időpontjával, hiszen önmagában vagy fokozatosan feldíszítve is remekül mutat. Csak arra vigyázz, hogy egy vágott fa semmiképpen nem bírja ki novembertől januárig, és a gyökeres változatot sem érdemes két hétnél tovább beltérben tárolni.
2. Edénykészlet ünnepi díszben
Nem feltétlenül kell karácsonyi motívumokkal díszített edénykészletet beszerezned ahhoz, hogy a lakás dísze legyen az ünnepi időszakban. Ha egy nyitott vagy üvegajtós polcon felsorakoztatod a legszebb darabokat, és fényfüzért vagy karácsonyi dekorelemeket csempészel közéjük, máris hangulatos és látványos eredményt érhetsz el.
3. Téli italsarok
Kakaó, fűszeres tea, mézeskalácsos kávékülönlegesség, tojáslikőr, csokoládélikőr, forralt bor, puncs… A téli időszak különösen kedvez a finomságok kortyolgatásának. Akár fogyasztasz alkoholt, akár nem, biztosan megtalálod azokat az innivalókat, amiket egy kis ünnepi díszben felvonultathatsz az egyik sarokban.
4. Meseországra nyíló ablakok
Nem véletlen, hogy az ünnepi ablakdekorációnak évszázados hagyománya van. Csak rajtad áll, hogy a fényfüzérek, a girlandok, a matricák vagy más megoldások híve vagy – esetleg szereted kombinálni az elemeket.
5. Ünnepi színpaletta
Akár nagyobb átalakítást tervezel – például festéssel –, akár csak néhány dísztárgyat szeretnél elhelyezni a konyhában, a karácsonyi „örökzöld” piros-zöld-arany színpaletta biztosan a segítségedre lesz. Egymással kombinálva nem lehet túlzásba vinni ezeket az árnyalatokat, mással kombinálva viszont érdemes figyelned a mértékre.
6. Apró részletek
Ünnepi konyharuha vagy edényfogó kesztyű, gyertyák, mécsestartók, egy picike hógömb, egy karácsonyi képkeret, vagy akár csak egy piros masni a függönyön… Ezektől az apró részletektől lesz igazán ünnepi a hangulat és otthonos a lakás, így a konyha is.