Forrás: Getty

5 tipp, hogy tökéletes farsangi bulit szervezhess a gyermekednek

A farsang a téltemetés és a tavaszvárás ideje, ami vízkereszttől, vagyis január 6-tól húshagyókedd éjfélig és a hamvazószerdával kezdődő nagyböjtig tart. Bár a karneválok és maszkabálok csúcspontja a „farsang farka”, ami az utolsó három napot jelenti, valójában ebben az időszakban bármikor megrendezhetjük saját farsangi házibulinkat. Lássuk, mire érdemes gondolni egy farsangi gyermekbuli szervezésekor.

1. Meghívók

Nagyon jó családi elfoglaltság, ha közösen készítjük el a gyerkőccel a meghívókat. Az alapvető információk (pontos helyszín és időpont) mellett ne felejtsük el azt is felírni, ha van valamilyen tematikája a bulinak (pl. kalózos, szuperhősös). Jelöljük azt is, hogy mindenképpen szükséges-e a vendégeknek jelmezben érkezniük. Ne feledkezzünk meg a családtagokról: ha szívesen látjuk a testvéreket és a szülőket, akkor írjuk rá a meghívóra, ahogyan azt is finoman jelezzük, ha erre esetleg helyhiány miatt nincs lehetőség.

2. Díszítés

A farsangi díszítés legyen nagyon színes és szemet gyönyörködtető: használjunk maszkokat, szerpentineket, lufikat, de színes papírból házilag is könnyen készíthetünk zászlókat, füzéreket, girlandokat. Beltéren inkább kerüljük a konfettit, ha nem akarjuk jövőre is ezt takarítani a lakásban. A hely előkészítése is fontos egy gyermekbuli esetén: csavarjuk fel a szőnyegeket, tegyük el a törékeny tárgyakat és a sérülékeny, értékesebb játékokat – ezzel sok kellemetlenségtől megkíméljük magunkat.

3. Vendégvárás

A farsangi fánk elmaradhatatlan kelléke az álarcosbáloknak, emellett készülhetünk édes és sós falatkákkal. Vegyük figyelembe, hogy a gyerekek nem nagyon ülnek lenni enni – főleg nem egy buliban –, így mindenképpen olyan partifalatokat kínáljunk, amelyeket könnyen és gyorsan el lehet fogyasztani. A kedvencek közé tartozik a pogácsa, a sós rúd, a fasírt, a virslis vagy a sonkás falatok és az apró szendvicsek, de készülhetünk színes és látványos gyümölcstállal is.

4. Játékok

Találjunk ki a farsanghoz illő játékokat: rendezhetünk jelmezversenyt (erről értesítsük előre a meghívottakat), labdadobó vagy lufifújó versenyt, de egy könnyű, farsanghoz kapcsolódó kvízt is bevethetünk. Kreatív gyerkőcökkel készíthetünk közösen maszkokat, és jópofa feladat lehet az is, hogy mindenki díszítse ki a saját fánkját cukortollal. Az arcfestés és a csillámtetkó-készítés népszerű és szinte elmaradhatatlan része a farsangi buliknak. Kitalálós játékot is fűzhetünk az eseményhez: írjuk fel kis cetlikre, milyen jelmezekben érkeztek a vendégek (pl. pillangó, katica, tündér, tűzoltó stb.), majd dobjuk a cetliket egy dobozkába. Ezután minden gyerek húzzon egy cetlit, és próbálja meg lerajzolni, körbeírni vagy elmutogatni a papírján szereplő szót, úgy, hogy a többiek kitalálják. Majd tegyék hozzá azt is, ki van az adott jelmezben. Az gyűjti a legtöbb pontot, aki a legtöbbet kitalálja.

5. Zene

Ha van hely a tánchoz, akkor zenét is kapcsolhatunk, hiszen rengeteg dalt, megzenésített verset, mondókát találunk a farsanghoz kapcsolódóan, mely az óvodás és kisiskolás korosztály körében igen népszerű – ezekből érdemes egy playlistet összeállítani előre. A kicsik szeretnek táncolni, lufit dobálni, szaladgálni ezért ne pakoljuk tele a lakást játéktárgyakkal, hagyjunk helyet és lehetőséget a mozgásra is.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.