Tároló dobozok
A meglévő szekrény polcait egyszerűen fel lehet dobni egyedileg készített tároló dobozokkal, amik nem csak praktikusak, hanem látványuk is esztétikus. A tároló dobozok készítésekor egyik célom az volt, hogy lehetőleg újrahasznosított anyagból készüljön. Ha műszaki cikket vásárolsz, vagy egyéb kartonba csomagolt terméket, ne dobd ki automatikusan a kukába, hanem tedd el. Én ilyen kartonokat használtam fel a dobozok elkészítéséhez. A karton dobozok bevonásához textilt használtam, de ha valaki olcsóbban szeretné készíteni, lehet díszpapírt is használni, de készülj fel, hogy ez kevésbé tartós megoldás. A dobozok belsejébe mindenképp a textilt javaslom, hogy az mosható legyen.
A tároló dobozok elkészítésének menete:
- Polcok méretének felmérése. Fontos, hogy a dobozokat 2-3 cm-rel kisebb méretűre tervezzük, mint amekkora hely van a polcokon, hogy a dobozok kihúzásakor ne szoruljanak.
- Karton papírból kivágjuk a dobozok oldalait. Azért, hogy tartósabbak legyenek minden oldalnál dupla karton papírt használtam.
- Ragasztó szalaggal ragasztottam össze az egyes oldalakat kívülről és belülről.
- Az összeragasztott dobozt becsomagoltam a külső textillel, mintha ajándék lenne, és belülről leragasztottam barkácsragasztóval, illetve ragasztószalaggal is.
- A dobozbelsőt 5 méretre szabott textillapból összevarrtam, hogy az kiszedhető legyen mosás céljából.
- Kedv szerint dekorálhatjuk még a dobozt, amit én szalaggal és kis dekorációs elemmel oldottam meg.
Ha tetszenek a tároló dobozok, de nincs kedved, időd vagy magabiztosságod elkészíteni, keress meg!
Festett fogas
Egyszerű és olcsó megoldással igyekeztem megoldani a fogast, amihez csak egy 500 Ft-os barkácsboltban vásárolható fogasra és hobby festékre van szükség. Na meg persze némi kézügyességre.
Képkeret
Megindította a fantáziámat egy régen leselejtezett képkeret, ami színben passzol a készülő babaszobánkhoz. Azért, hogy még jobban menjen a szoba hangulatához, a megmaradt türkiz anyagot felhasználva a képkerethez tartozó paszpartut bevontam úgy, hogy díszvarrást varrtam a sarkok összeillesztésénél. A kép egyszerű, de nagyon kedves emlék lehet majd a jövőben lányunknak. A képen a szülúk, azaz a mi tenyérlenyomatunk látszik, amire majd kisbabánk születése után az ő két kis tappancsát szeretnénk rózsaszín festékkel odanyomni.
Falfestés
Az ágy fölé álmodtam meg a gyerekkorunk tévés esti meséjéből ismert magyar népmesék végén felbukkanó madarat, ami kislányunk nevét fütyüli ki. Annak érdekében, hogy pontos és igényes falfestés legyen, projektort használtam az előre megszerkesztett kép felfestéséhez. A szemben lévő polcra helyeztük el a projektort, és a falra kivetítve csak ki kellett festeni a mintát. Ezzel a megoldással szinte bármit fel lehet festeni a falra, csak türelmesnek és kitartónak kell lenni.
Díszpárna
Szerintem egy párnahuzat varrásához nem szükséges nagy kézügyesség, csak egy varrógép, és persze türelem. A párna mintáját a szobában máshol is visszaköszönő textilből varrtam, hogy a helyiség egységes látványát erősítsem.
És íme végezetül még néhány kép a babaszobáról!
Galéria / 14 kép
5 olcsó és imádnivaló DIY tipp babaszobába
1 / 14
2 / 14
3 / 14
4 / 14
5 / 14
6 / 14
7 / 14
8 / 14
9 / 14
10 / 14
11 / 14
12 / 14
13 / 14
14 / 14
Szerző: Horváth Rita
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>