Fotó: Europress
1. Hány szobát szeretnél felújítani és melyek lennének azok?
Ne a felújítás közben találd ki, hogy egyébként erre és erre is ráférne egy festés, felújítás, bármi, hogy aztán közben kelljen még szaladgálni alapanyagokért.
2. Mennyit tudsz a felújításra maximálisan költeni?
De úgy maximálisan, hogy tegyél hozzá még plusz 10%-ot a nem várt helyzetek finanszírozására is!
3. Mire akarod majd használni felújítás után a szobát?
A konyhát nem csak főzésre, de étkezésre is szeretnéd használni? Akkor valahogy helyet kell találni egy étkezőasztalnak és székeknek. A nappaliban gyakorta tervezel vendégeket fogadni? Akkor sok ülőhely kell. Ha viszont nem vagy nagy vendégfogadó, viszont imádsz olvasni, akkor egy olvasósarkot mindenképp alakíts ki magadnak.
4. Milyen stílusú szobá(ka)t szeretnél?
Még azelőtt gondold át, hogy nekiállsz a felújításnak és bevásárolsz hozzá mindenféle kiegészítőket. Jobb, ha minden harmonizál.
5. Milyen különleges igényeket kell szem előtt tartani?
Valaki mondjuk nagyon alacsony a családban, ezért nem rakhatod a tükröket, csapokat, konyhapultot magasra? Esetleg tolószékkel közlekedik valaki, és fontos az akadálymentesítés? Ezekre is figyelj!
6. Mely színeket részesíted előnyben?
Gondold át, hogy milyen színeket szeretsz, tudnád elképzelni az otthonodban, majd szűkítsd azokra, amelyek jól is mutatnának, nem túl sötétek, nem kicsinyítik a szobát.
7. Milyen padlót tudnál elképzelni?
Csakis parkettában gondolkozol? Vagy odáig vagy a padlószőnyegért? Gondold át alaposan, hogy hova, milyen padlóburkolatot szeretnél, illetve hogy melyik a legpraktikusabb hosszútávon.
8. Milyen és mennyi tárolóra lesz szükséged?
Tároló alatt szekrényekre, beépített szekrényekre, polcokra, konyhabútorra, spejzra, kamrára és gardróbra egyaránt gondolunk. Alaposan gondold át, hogy mennyi cuccod van, fejben szortírozd ki a háromnegyedét (vagy picit többet) és utána dönts a tárolók számáról, méreteiről.
9. Milyen típusú anyagokat szeretsz?
Inkább a lakkozott, fényes dolgokért vagy oda, vagy a matt felületeket kedveled? Egyáltalán nem mindegy a végeredmény szempontjából! És aztán azon belül is… milyen kőfajtát szeretnél a konyhába? Kvarc? Gránit? Márvány? És milyen fában gondolkozol? Bükk? Tölgy? Szilvafa? Készülj fel, a lehetőségek száma végtelen!
10. Milyen típusú szekrényajtók tetszenek?
Üveges legyen, vagy ne lehessen átlátni rajta? Legyen fogantyúja vagy ne legyen? Nyitható vagy tolható legyen?
11. Milyen típusú készülékeket szeretnél?
Milyen tűzhelyet, milyen zuhanyzót, milyen fűtési rendszert, vagy milyen világítást szeretnél a lakásba? Alaposan gondold át ezeket és utána fogadj hozzá szakembert, illetve állj neki a munkálatoknak.
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>