Forrás: Getty

Szerencsére a medence tisztításának sok-sok lépését tudod természetes és biztonságos alternatívára cserélni, ami különösen fontos szempont, ha kisgyerekek vagy kisállatok is használják a fürdőzőt.
A legjobb természetes alternatívák
Nagyon fontos megjegyezni, hogy az igazán természetesen alapanyagok sosem lesznek annyira hatásosak fertőtlenítéshez, mint a tényleges fertőtlenítőszerek. Higiéniai okokból a hagyományos medencefertőtlenítő használatát nem érdemes teljesen mellőzni, viszont több olyan dolog is van, amivel csökkentheted a vegyszerek használatának mennyiségét és gyakoriságát. Ezeket szedtük össze egy listára:
- Vízkő eltávolítása: A vízkő megjelenése teljesen természetes a medencében és körülötte, pláne a fém felületeken, így például a létrán vagy más kiegészítőkön. A vízkő eltávolításához nem csak bolti vegyszereket használhatsz, hanem citromsavat is. A citromsavból oldatot kell készítened egy vödör vízbe, majd ezt használni a vízköves felületek lemosásához.
- Alga eltávolítása: Ha leengedted a medencét a tisztításához, és algás lerakódásokat találsz a medence alján vagy oldalán, akkor bevetheted a desztillált fehérecetet. Hatékonyan felszámolj az apró részecskéket, amik megtapadva elburjánzanak, és algásodást indítanak el.
- Lúgosság növelése: A medence lúgosságának növelése sok szempontból fontos, rengeteg szennyeződést meg lehet előzni, ha kellően lúgos a medence vize. A bolti lúgosító szerek legfőbb hatóanyaga a nátrium-bikarbóna, hétköznapi nevén szódabikarbóna. Azaz a bolti vegyszer helyett alkalmazhatod a sokkal természetesebb és pénztárcabarát hagyományos szódabikarbónát is, ami a konyhaszekrényedben pihen. Ahhoz, hogy hasson, kb. 40 liter vízhez kell kb. 700 g-ot adnod belőle.
- Fuga fehérítése: Ha épített medencéd van, teljesen normális jelenség, hogy egy idő után elszíneződik a fuga a csempék között. Ehhez vetheted be a citromlevet, ami a természetes megoldások közül a legerősebben fehérít.