Forrás: Europress

Ha komolyan kertészkedsz, akkor tavasztól őszig a szabadban vagy, és nem csak muszájból. Épp ezért vagy egyre boldogabb a tél végének közeledtével, hiszen a kerti munkák tavasszal újra átveszik az uralmat a benti tevékenykedés után.
Levelek és ágak
Ha télen nem takarítottad össze a lehullott leveleket, ezt mindenképp tedd meg tavasszal. Ugyanez igaz az évelő növények ágas-bogas részeire is.
Fák
A fás szárú növények ágait minden tavasszal meg kell metszeni, hiszen így a virágzás idejére már egészséges, élő ágakkal készülhet a növény. Erre a téli károk,és a termések ösztönzése miatt van szükség.
Díszfüvek
Ha télen kihagytad a díszfüvek metszését, tavasszal mindenképp tedd meg. Hagyd kicsire őket, hogy szépen növekedhessenek tavasszal.
Rózsák
A rózsák ápolása nagyban függ a hőmérséklettől. A tavaszi ápolást akkor kell elkezdeni, amikor a levélrügyek megjelennek.
Örökzöldek tápanyagozása
A tél miatt az örökzöldek ápolásáról sem szabad megfeledkezni. Ha nem elég termékeny a talaj, tavasszal mindenképpen tápanyagozni kell. Ha gazdag földdel rendelkezel, elég mindezt kétévente megejteni.
Gyomlálás és komposztálás
A tavasz a gyomokat is életre kelti. Azonban ha komposztálod őket, még a segítségedre is lehetnek. Ugyanez igaz a betegség jeleit mutató kerti növényeidre is.
Ültetés
A tavasz ideális a növények szétválasztására vagy átültetésére. Elképesztő, milyen gyorsan magukhoz térnek, ha korán elkezded ezeket a feladatokat.
Karózás
Nem a legpihentetőbb feladat, de ha meg akarod kímélni magad a nyári burjánzástól, érdemes időben foglalkoznod vele.
Talajtakarás
A mulcs megőrzi a vizet, táplálja a talajt, elnyomja a gyomokat. Várd meg, amíg a föld felmelegszik és kiszárad, mielőtt elkezdenéd a talajtakarást.