Forrás: Europress

10 tipp, hogyan használd a metrócsempét a fürdőszobában

Annak ellenére, hogy több, mint egy évszázaddal ezelőtt, 1904-ben használták először a közismert metrócsempét New York városának metróállomásain, a mai napig töretlen népszerűségnek örvend világszerte a lakások fürdőszobáiban és konyháiban. Sőt, ez az egyszerű forma talán népszerűbb, mint valaha: tartós, klasszikus, számos módon variálható és végtelenül sokoldalú. Attól függően, hogy milyen színű csempét választasz, azokat milyen módon helyezed fel, milyen színű fugát használsz hozzá, számos egyedi megoldás létezik. Mutatunk pár ötletet a felhasználásukra. De vigyázat, a lenti képek után lehetséges, hogy a régi csempéket le akarod majd szedni a fürdőszobában!

1. Csakis klasszikusan

Kezdjük talán a legegyértelműbbel: néhány dolog úgy jó, ahogy van. A metrócsempe többszörösen kiállta az idők próbáját, és valahogy nem tud kikopni a lakberendezési trendekből. Aki az időtlen, bevált dolgokat szereti, annak javasoljuk a klasszikus metrócsempét, a fenti kötési mintázattal.

2. Jöjjenek az extrább színek

Akinek az extravagánsabb jelleme ezt igényli, bátran nyúljon a színes metrócsempékhez, nem fog mellényúlni. Ahogy a lenti két árnyalatú elrendezésre nézünk, hirtelen nem is jut eszünkbe más, mint a napfény. Az egyszerűség találkozik a vitalitással, és ahogy a sárga lámpák hozzáteszik a magukét. Parádés!

3. Használjuk tapéta kíséretében

Ne felejtsük el a csempézés gyakorlati hasznát: kitűnően ellenáll a víznek és a nedvességnek. De ez nem jelenti azt, hogy a padlótól a plafonig végig kell csempéznünk az egész fürdőszobát. Bátran nyúljunk akár tapétához, és használjuk olyan területeken, ahol meg tudjuk óvni a víztől. A tapéta és a csempe megtöri a monotonitást, kellően lágyítja a fürdőszoba egyszerűségét.

4. Használjuk fekete fugával

Fehér csempe fehér fugával? Nagyszerű is lehet, de ha valaki a letisztult ízlésvilágot szeretné feldobni, nem feltétlenül a csempe színén kell változtatnia, elég lehet csak a fugán. A fekete és fehér színek kontrasztja érdekes egyveleget alkot, nekünk határozottan bejön.

5. És jöjjön az inverze

Ha fekete fugával jól nézett ki a fehér csempe, akkor miért ne nézne ki jól fordítva? Vigyázat, ettől sokkal sötétebb lesz a fürdőszobánk, így ha nem kellően tágas és napos a fürdőnk, akkor nem biztos, hogy ez a megfelelő választás. Minden más esetben jöhet.

6. Kitűnő választás a neutrális színekhez

A világos metrócsempének megvan az a hatása, hogy rendkívül jól párosítható barnás árnyalatú neutrális színekhez: a barna a fehéret feldobja, a fehér a barnát nyugtatja. Mivel a legtöbbünk konyhabútora barna, így nyugodtan használható a konyhában is.

7. Függőleges elhelyezés

Ha már a téglalap alakú csempe rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy elfordítva is felhelyezhető, miért is ne gondolkodjunk el egy ilyen megoldáson?! Alacsony helyiségek magasságérzetet ez mindenképp növeli. Arra figyeljünk viszont, hogy a csempéket ne elcsúsztatva helyezzük fel (ez egy kicsit zavaros hatást is kelthet), hanem inkább egymás mellé.

8. Halszálkás lerakás

A felrakási módok közül a legelegánsabb és legexkluzívabb hatást azért mégiscsak a jó öreg halszálkás elhelyezés nyújtja számunka. A semleges színű fugával és a barna, illetve rézszínű kiegészítőkkel felturbózott csempe szinte követeli, hogy ujjainkkal megtapintsuk.

9. Kontraszt a padlóval

Igazán nagyszerű kompozíció tud lenni, ha a világos színű fali csempét egy sötétebb színű padlócsempével kombináljuk. Keretet és kontrasztot biztosít a falnak – ahogy a jin a jangnak és fordítva.

10. Más csempével kombinálva

Ha megtetszett a metrócsempe, de nem szeretnéd, hogy az egész fürdőszobát ez határozza meg, akkor azt is teheted, hogy egy teljesen más, pl. oktogon elrendezésű struktúrával vegyíted. Egy csempével elválasztott vonal kellemesen elkülöníti a két különböző mintázatot.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.