Forrás: Euorpress
Egyszerűen fogalmazva ez azt jelenti, hogy kevésbé lesz hatékony. Azaz jóval többet kell használnod ugyanabból, ha el akarod érni vele a kívánt hatást. Felesleges küzdelem helyett inkább figyelj oda a szavatossági időkre, és dobd ki azt, ami már túl régi!
Mi meddig jó?
Összeszedtük, hogy melyik tisztítószer mennyi ideig használható, hogy be tudd azonosítani az “ókori maradványokat” a polcaidon.
Mosópor: bontatlanul 9-12 hónapig, kibontás után kb. 6 hónapig jó.
Mosókapszulák: 15 hónapos eltarthatóságuk van. Ügyelj arra, hogy száraz, légmentes tartályban tárold őket, így megelőzheted a polivinil feloldódását.
Öblítőszer: bontatlanul 2-3 évig, használatba vétel után fél-egy évig biztosan jó. Ezt követően elkezdenek belőle kiválni a benne feloldott anyagok.
Mosószóda: száraz környezetben nem romlik meg.
Fehérítő: 12 hónapos eltarthatósági ideje a gyártás napjával kezdődik. 6 hónap múlva már kevésbé hatékony, de ez nem növeli a toxicitását.
Bórax: nem jár le, de ajánlott száraz környezetben tartani.
Kasztíliai szappan: 3 évig megőrzi a szavatosságát.
Szódabikarbóna: felbontás után 6-12 hónapig jó.
Ecet: nem romlik meg.
Hidrogén-peroxid (3%): felbontott állapotban körülbelül 30-45 napig jó, és legfeljebb hat hónapig tartható el hűvös, sötét környezetben tárolva. Ez a termék gyorsan elveszti hatékonyságát (bár általában hamarabb elfogy). Egy fel nem nyitott palack akár 3 évig is megőrzi a szavatosságát.
Bútorápoló: körülbelül 2 évig használható.
Mosogatószer: 12-18 hónapig jó. Ezt követően kevésbé koncentrált és kissé vizes lesz.
Mosogatógépi mosószer vagy tabletta: 6-12 hónapig tartós, de hat hónapon túl veszíthet a hatékonyságából.
Univerzális tisztítószerek: akár 1-2 évig is jók, ha tartalmaznak antibakteriális összetevőket.