Forrás: Getty
1. Hagyni, hogy felhalmozódjon túl sok papír
Papír mindenhonnan kerülhet a háztartásba, legyen azok levelek, csekkek, számlák, újságok és magazinok, tankönyvek vagy esetleg rajzlapok. Ezeket általában összeszedjük, majd egy helyen tároljuk, amíg csak elfér. Ez egy rossz szokás. A papírokat a lehető leggyorsabban selejtezzük le, majd gyűjtsük szelektíven.
2. Túl sok tisztítószer
Ha több tisztítószert használunk, biztosan tisztább lesz a lakás? Hát ez sajnos nem ilyen egyszerű, hiszen ha túl sok anyagot használunk a takarításhoz, akkor az egész egyszerűen leülepedik, ami pedig ahhoz vezet, hogy a különböző felületek sokkal jobban vonzzák majd a port, pont ellentétes hatást elérve ezzel.
3. Koszos eszközökkel takarítás
Hogyan várjuk el azt, hogy az eszközeink jól tisztítsanak, ha maguk sem tiszták? Egy koszos porszívó kellemetlen szagot tud árasztani, ráadásul a hatásfoka is csökken. Egy nem tiszta mosogatószivacs kellemetlen foltokat tud hagyni, nem mellesleg a baktériumokat sem távolítja el. Tartsunk tisztán mindent, amivel mi is tisztaságot szeretnénk elérni.
4. Kinti cipők benti használata
Néhány másodpercbe telik levenni a kint használt lábbelit, amikor belépünk a lakásba, ezzel mégis hosszú órákon át tartó takarítást spórolhatunk meg. Sokszor a sárdarabkákon kívül nem kívánt szennyeződéséket, baktériumokat is behordhatunk a cipőn, így érdemes a belépéskor megszabadulni tőle.
5. Hagyni, hogy ellepjen minket a munka
A legrosszabb szokás az, hogy addig várunk, amíg be nem gyűlik az összes házimunka, amit aztán egyszerre kellene elvégezni. Nem szabad halogatni. Ha mindig csak kicsit dolgozunk, akkor talán észre sem vesszük, mennyit is csináltunk meg. Azonban, ha egy napra hagyjuk az összes feladatot, nagyon rossz és kimerítő élményben lesz részünk, amit senki sem szeret.