Forrás: Europress

Csendet kérünk! Panellakás hangszigetelése belülről

Aki panelban lakik, annak nem is kell magyaráznunk, mennyire dühítő lehet egy hangos szomszéd alattunk, fölöttünk vagy akár mellettünk. A pihenés értékes óráit teheti tönkre egy hangosan hallgatott lemez vagy egy késői órákra ütemezett nagytakarítás. De akár már a magassarkú cipő kopogása is idegesítő lehet hosszú távon. Mi a megoldás? A panellakás hangszigetelése belülről! A falak, a padló és a mennyezet speciális burkolásával bármelyik irányból levédheted magad a nem kívánt zajjal szemben. És noha teljes csend soha nem lesz egy paneltömbben, ha komplett megoldásokban gondolkodsz, és hajlandó vagy megfizetni a minőségi alapanyagot és szakértelmet hozzá, minőségi javulást és tartós békét érhetsz el vele. Mutatjuk a legjobb technikákat hozzá!

Panellakás hangszigetelése belülről

Álmennyezet

Ez gyakorlatilag annyit tesz, hogy a mennyezetre húzunk még egy réteget “alulról”. A gipszkartonból álló plafont megfelelően felcsavarozott sínrendszerre kell rögzíteni, amihez célszerű szakember segítségét igénybe vennünk. Az álmennyezet hangtompító ereje javítható, ha a légrés egy részét megfelelő hangelnyeléssel rendelkező szálas szigetelőanyaggal töltjük ki.

Oldalfalak szigetelése

A szálas szigetelőanyag az oldalsó szomszédok zaja ellen is bevethető. Itt is dolgozhatunk gipszkartonnal, de ízlésünkhöz mérten a fapanel is tökéletes megoldás lehet. Amit azonban a mennyezet burkolásánál kevésbé érzékelünk, itt nagyobb hangsúlyt kap: a szigetelés vastagságától függően a falak akár 12 cm-el is beljebb kerülhetnek.

Csendet kérünk! Panellakás hangszigetelése belülről

Forrás: Europress

Úsztatott padló

Az úsztatott padlók alapesetben nehéz födémszerkezetből, hangszigetelő lemezből és az arra kerülő aljzatból állnak. Erre az aljzatra gyakorlatilag tetszőleges burkolat készülhet. Panellakás esetében az alap ugye adott, erre kerül a rugalmas anyag (pl. polietilén vagy expandált polisztirolhab), ami a zajok elnyeléséért felelős. Majd végül padló vagy járólap fedi be. Ezt a megoldást azonban magunk miatt ritkán választjuk, hiszen célja főként az, hogy a mi lépéseink és tevékenykedésünk ne hallatszódjon le a szomszédhoz. De ha alulról sok panasz érkezik ránk, a béke kedvéért érdemes lehet elgondolkodni egy ilyen beruházáson – akár a szomszéddal felesben.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.