Forrás: Getty
- Fényviszonyok: A vitorlavirág nem bírja a túl sok napfényt, úgyhogy adj neki inkább részleges árnyékot vagy közvetett fényt. Óvakodj a túlzottan erős napfénytől, mert megégetheti a növényt, és az esetlegesen meglévő virágok is elhervadnak.
- Hőmérséklet: Szerencsére a szobahőmérséklet többnyire megteszi, az vitorlavirág kedvelt hőmérséklete 18 és 27 °C között van. Ügyelj arra, hogy ne érje hideg huzat vagy hirtelen hőmérsékletváltozás, mert ez letörheti a bimbókat.
- Talaj és öntözés: A vitorlavirágnak a jó vízelvezetést biztosító, tápanyagban gazdag talajra van szüksége ahhoz, hogy legyen elég energiája virágokat hozni. Ha locsolod, ügyelj a mennyiségre, hogy a felső talajréteg megszáradjon mielőtt újraöntözöd. Az állandó vizes talaj nem jó neki, mert károsíthatja a gyökerét.
- Páratartalom: A vitorlavirág szereti a magas páratartalmat. Tehát időnként permetezz vizet a leveleire, főleg a melegebb hónapokban. Vagy helyezz mellé egy tálkát vízzel, hogy növelje a körülötte lévő levegő páratartalmát.
- Tápoldatozás: A vitorlavirágnak csak tavasztól őszig van szüksége tápanyagra, mert ezek a virágok aktív hónapjai. Ehhez normál beltéri növénytrágyát használj. Nagyon figyelj az adagolási utasításokra, hiszen túl sokat nem szabad használni a vegyszerekből.
- Megfelelő támaszt: A vitorlavirág hosszú hajtásokat növeszthet, amiket meg kell támasztani ahhoz, hogy a növény magabiztosan fejlődni tudjon. Tegyél mellé egy karót, amire fel tudnak futni a hosszabb hajtások, így nagyobb az esély a virágzásra is.
- A levelek ápolása: Rendszeresen töröld le a port és a szennyeződéseket a levelekről. Ehhez puha rongyot használj, és óvatosan tisztítsd meg a leveleket, mert csak így marad növényed teljesen egészséges. Virágot pedig csak az egészséges, magát jól érző növény hoz.
Olvasd el ezt is!A 4 leggyakoribb hiba a szobanövények öntözése kapcsán