Forrás: Getty

Meleg padlás, meleg otthon? Így szigeteld le a be nem épített padlásod télire

Ha nem beépített a padlásunk, és elsődleges funkciója a plusz tárolóhely, akkor érdemes figyelmet szentelnünk a megfelelő szigetelésére. A jó padlásszigetelés azért is fontos, mert a padláson tárolt dolgainknak nem tesz jót a hideg, valamint a házat is segíti melegen tartani. A padlásszigetelés jó befektetés, ezért akár szakemberek segítségét is megéri megfizetni, de kellő elszántsággal már mi magunk is sokat tehetünk az ügy érdekében. Mutatjuk a lehetőségeket.


Szigetelés szakemberekkel

Nem kell kompletten beépíteni a padlást ahhoz, hogy jó szigetelése legyen. Felbérelhetünk egy munkás csapatot, akik szigetelőanyagot applikálnak a padlásra, esetleg még le is gipszkartonozzák a még effektívebb végeredmény érdekében, ráadásul szebb is lesz az összhatás. Ez valóban nem a legolcsóbb megoldás, de a kiadás szépen lassan visszajön az alacsonyabb fűtésszámláknak köszönhetően.

Mi magunk is sokat tehetünk a szigetelés érdekében

Ha nem szeretnénk szakemberre költeni, mi magunk is sokat tehetünk a padlás szigeteléséért, így jóval olcsóbban megúszhatjuk a projektet. Számos opció közül választhatunk, a kezdetleges szigetelési formáktól szinte már a profi szintű szigetelésig. Először fel kell mérni az igényeinket. Például ha nem tárolunk semmit a padláson, és a fűtésszámlánk is pénztárcabarát, akkor felesleges nagy költségekbe vernünk magunkat. Hasonló szempontok alapján határozzuk meg, hogy mennyit tudunk erre költeni, és mennyire szükséges a szigetelés.

Hungarocell

Ha nem tárolunk semmit a padláson, akkor nem nagy probléma, ha a padláson hideg van, a lényeg, hogy a lakótér alatt meleg maradjon. Ehhez fektessünk le hungarocell lapokat a padlás padlójára, és egy szigetelőfóliával terítsük le az egészet.

Buborékfólia

Ha a padlás falait és plafonját is szeretnénk szigetelni, akkor a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás buborékfóliát felhelyezni mindenhova.

Ablakszigetelés

A padlás hőmegtartásán rengeteget segíthet, ha az ablakokat és egyéb nyílászárókat alaposan leszigeteljük, ezért szigetelő gumival vagy szalaggal menjünk végig az ajtók és ablakok peremén.

Purhab

A purhab szuper szigetelőanyag, a purhab pisztoly segítségével pedig viszonylag egyszerűen is felapplikálhatjuk. Tisztítsuk meg a felületet, majd a pisztoly segítségével a nyílásokat töltsük fel szigetelőhabbal.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.