Forrás: Europress
Bár nincs két egyforma kutya, van pár módszer, ami többségüknek segít leküzdeni az égdörgéstől való félelmet. Fontos azonban kiemelni, hogy mindig figyeljük meg a kutyánk reakcióját az újításokkal kapcsolatban, és csak azután alkalmazzuk őket, ha pozitívan hatnak rájuk. De mik is lehetnek ezek az újítások? Mutatjuk!
1. A mi viselkedésünk
A mi viselkedésünk nem valami fizikai dolog a kutya nyugtatására, mégis talán a legfontosabb rész. Semmiképp se viselkedjünk máshogyan a vihar alatt, mint máskor szoktunk. Ha például nem szoktuk őket babusgatni, vagy nem szoktunk gügyögni hozzájuk, akkor ilyenkor se tegyük. A kutya a gazdája megszokott viselkedéséből azt fogja leszűrni, hogy nincsen baj, ellenkező esetben csak negatív hatással vagyunk rá.
2. Sötétítés és hangszigetelés
Vihar közben szánjuk meg kedvencünket azzal, hogy bejöhet a házba, vagy valamilyen melléképületbe, ahol az ablakokat le lehet sötétíteni. A legtöbb kutya a villámlás látványától is összerezzen, ezt próbáljuk meg eltakarni előle. A mennydörgés hangja ugyan áthallatszik a csukott ablakon is, de a kis zajszűrés is sokat számít. Tartsuk mindenképp zárva az összes nyílászárót a kutya körül, de semmiképp ne zárjuk be egy kis helyiségbe.
3. Nyugtató zene vagy háttérzaj
Kapcsoljuk be a televíziót, vagy állítsunk fel egy magnót, amin nyugtató zenéket játszunk a kutyának. A klasszikus zene sok ebnél működik, de az interneten találhatunk már kifejezetten kutyát nyugtató lejátszási listákat. Ezeket bátran indítsuk el, de ne túl hangosan.
4. Búvóhely kialakítása
Minden kutya máshova bújik a viharban. Van, hogy az ágy alját találják jónak, vagy a kifejezetten kutyahelyek is jók. A lényeg, hogy amilyen búvóhelyet választ magának a kutya, azt mindenképp alakítsuk ki számára biztonságosra és kényelmesre, nehogy kárt tegyen magában.