Forrás. Europress
Nincs is annál jobb érzés, ha az ember rendezett konyhában tud főzni, de talán a konyha rendben tartása az egyik legnehezebb otthoni feladatok egyike. Ráadásul a “felszín” csak egy dolog, néha nem árt a helyzetet alaposabban szemügyre venni, és a konyhafiók mélyén is katonás rendet vágni.
Úgy tartják, hogy a főzés nem akkor kezdődik, amikor nekilátsz összeválogatni a hozzávalókat, hanem jóval előtte. Rendezett konyhában sokkal jobb érzés főzni, sütni, újat alkotni. Így az elsődleges aranyszabály mindig az, hogy főzés előtt és után is igyekezz a lehető legalaposabban visszaállítani a konyha harmóniáját. Persze vannak olyan napok, hétvégék, amikor örülsz, hogy a mosatlan edényeket sikerül beraknod a gépbe. Viszont ha van pár szabad órád, gondold át, hogyan tudsz okos megoldásokat alkalmazni a fiókokban és a konyhaszekrényekben.
Mik a lehetőségek?
Minél mélyebb a fiókod, annál több dolog fér el benne, azonban ez óriási káoszt is tud okozni. Egy fiókba rakható tányértartóval könnyen megemelheted a tányérokat, és kiveheted az éppen szükséges mennyiséget.
Egyedileg készült megoldás, de egy ügyes asztalossal semmi sem lehetetlen. Kedvenc kávékapszuládat a reggeli “kómában” is könnyen megtalálod így.
Maximális helykihasználás a hűtőben is. Netes oldalakról könnyen rendelhetsz már ilyen színes tároló dobozokat, melyekben tárolhatod a zöldséget, gyümölcsöt és a tojást.
Lógasd fel a nyeles edényeket, serpenyőket, akárcsak a ruháidat a szekrényben. Helytakarékos, és nem kell percekig keresned az elkallódott fedőt sem.
Alakíts ki mini konténereket a fiókon belül, amibe a mindig szükséges alapanyagokat helyezed. Jöhet bele a krumpli, a hagyma, a répa – minden olyan zöldség, ami nem igényel külön hűtést.
Sokkal egyszerűbb ilyen cuki fűszeres üvegekből elővenni a bazsalikomot vagy az oregánót, mint állandóan a zacskókkal vacakolni.
Jobb, ha főzés közben az elektromos eszközök biztonságban vannak. A fiókba még töltő egységet is beszerelhetsz.
Élére állítva minden sokkal átláthatóbb. Alakíts ki a fiókon belül “fakkokat”, ahova kerülhetnek a vágódeszkák, tálcák, tálalóedények.