Forrás: Getty
A kiskutya érkezése alaposan fel tudja forgatni az életünket, hiszen nem csak egy plusz élőlényért leszünk felelősek, de az otthonunknak is változásokon kell keresztül mennie. Szerencsére néhány dologgal és némi odafigyeléssel biztonságossá tudjuk tenni az otthonunkat négylábúnk számára is. Mutatjuk a listát!
1. Biztosítsd a kukát
A kiskutyák számára a kuka tele van érdekes és új szagokkal, ételmaradékokkal, és más furcsaságokkal, amiknek nem tudnak ellenállni a végtelen kíváncsiságuk miatt. Ezért gondoskodjunk róla, hogy a kukának legyen egy kutya-biztos teteje, sőt még jobb, ha egy zárható helyre tesszük be.
2. Használj kutyariasztó spray-t
A fiatal kiskutyákat mindig szem előtt kell tartani, azonban erre nem mindig van lehetőség. Kutyataszító spray használatával jó néhány tragikus kimenetelű balesetet előzhetünk meg. A konnektor környékét és a töltőinket például feltétlenül fújjuk körbe ilyennel.
3. Rejtsd el a gyógyszereket
Sajnos rengeteg olyan baleset van, amikor a pulton vagy asztal hagyott gyógyszert ellopja a kutyus, és már be is következik a baj. Gondoskodjunk a gyógyszerek elzárásáról, lehetőleg fiókok mélyén vagy magasan levő szekrényekben tároljunk minden ilyen készítményt.
4. Távolítsd el a mérgező növényeket
Az internet segítségével ellenőrizhetjük, hogy mely szobanövények mérgezők a kiskutyák számára. Ilyen például az aloe vera vagy a krizantém. Ezektől vagy szabaduljunk meg, vagy helyezzük át őket kutyamentes övezetbe, ahol biztosan nem érheti azokat el kis kedvencünk.
5. Ne hagyj elől a kutya számára káros ételeket
Bár szívesen majszolunk csokit a kanapén ülve, a kedvenc sorozatunkat bámulva, a kiskutya érkezése után az ilyen dolgokra különösen figyelni kell. A szőlő, a csokoládé, az avokádó vagy a mazsola nagyon káros a kutyák számára, ezért semmiképp se hagyjuk a kutyát magára, ha ezek elérhető helyen vannak.
6. Alakíts ki számára egy biztonságos helyet
Ez az állandó hely lehet akárhol, ahol kényelmes és biztonságos a kiskutya számára. Nevezzünk ki a kutyusnak egy plédet és egy zugot, ahová bármikor visszavonulhat, és ne váltogassuk a fekhelyét, hiszen úgy eltűnnek a számára biztonságos szagok. Ha a kutyus visszavonul a vackába, azt nekünk és a gyerekeknek is el kell fogadni, sose zavarjuk kedvencünket a helyén.