Forrás: Getty

Mi is az a bambusz padló?
Ahogyan a neve is sehteti, olyan padlóburkolat, ami bambuszból készült. Bár a bambusz nem fa, hanem fűféle, rengeteg hasonlóság van a két anyagból készült padlózat között. Természetesen a bambusz változatnak megvannak a maga előnyei és hátrányai – ezeket sorra is vesszük alább.
A bambusz padló előnyei
- Környezetbarát választás: Ha fontos számodra a környezetvédelem és a fenntarthatóság, ez az egyik legjobb opció számodra. A bambusz gyorsan nő, míg a fák évtizedek alatt lesznek akkorák, hogy feldolgozhatók legyenek.
- Megfizethető: A padlóburkolatok a nagyobb költségek közé tartoznak egy felújítás vagy építkezés során, azonban a bambusz nem drágább, mint a fapadló. Többek között ezért is éri meg beszerezni, hiszen számos előnye mellett nem kerül többe, mint a többi burkolat.
- Feltornázza az ingatlan értékét: A jó minőségű padlózat mindig feljebb nyomja az ingatlan árát, így van ez bambusz padló esetén is. Ráadásul nem csak megemeli az ingatlan értékét, de meg is tartja, hiszen értékálló megoldás.
- Könnyű tisztítani és karbantartani: A bambusz padló tisztítása egyszerű, nem igényel semmilyen pluszt a hétköznapokban. Lehet csiszolni és lakkozni is.
- Kemény a felülete: A bambusz felülete legalább olyan kemény, mint a fapadlóé, ezért az összhatása minőségi.
- Különleges: Nem kirívóan furcsa, ám különleges a bambusz, ezért kiváló döntés akkor, ha szeretnénk valami pluszt vinni otthonunkba.
Olvasd el ezt is!Kerti világítás – 4 olcsó és könnyű DIY tipp a trendi udvarért
A bambusz padló hátrányai
- Könnyen karcos lesz: Sajnos a bambusz padló hiába kemény és könnyen karbantartható, könnyen karcolódik és sérül meg a felülete.
- Érzékeny a páratartalomra: A bambusz a páratartalom hatására képes megdagadni vagy összemenni, ez pedig ahhoz vezethet, hogy feltörik a padló.
- Mérgező lehet: A bambusz padló készítésekor néha olyan speciális ragasztót alkalmaznak, ami enyhén mérgező lehet.