Forrás: Getty
A káosz, ami bármely gyerekszobában kész pillanatok alatt eluralkodni, és amelyet csak kemény munka árán tudunk felszámolni. Többnyire akkor is csak időlegesen. De olyan tippeket hoztunk most el nektek, melyek segítségével az átmeneti rend akár tartóssá is nyújtható.
1. Tedd lehetővé a gyerekeknek, hogy magasabbra eső helyekre is pakoljanak. Például ha az ajtóra szerelsz tárolót, olyan magasságba rögzítsd, hogy azt a kisebbek is könnyen elérhessék. Kínálják magukat kampók és akasztók a szobában mindenütt, és akár Te jársz arra, akár a gyerekek, egyetlen mozdulattal felszámolhatjátok a szőnyeget beborító játékhalmot, ha kampóra akasztatok mindent.
2. Minden kosár és láda kapjon egy egyértelmű szerepkört. Így például minden plüssállat a ruhakosárba megy, a ruhaneműk az antik ládába, a nagyobb játékok pedig a szekrényben levő magasabb tárolóba. Ha felcímkézed vagy színekkel jelölöd őket, még könnyebb lesz megjegyezni, minek hol a helye. Innen pedig már csak egy lépés, hogy oda is kerüljenek.
3. Mindig előző nap döntsétek el, és készítsétek is elő a ruhákat, amiket a gyerekek a másnapi programhoz hordani fognak. Ez az egyik legtutibb eszköze a szobában uralkodó káosz felszámolásának. És meg a reggelek is sokkal nyugodtabbak lesznek.
4. Ne próbáld meg azon nyomban eldönteni, milyen rajz vagy festmény kapjon hosszú távon helyet a falon, és melyik legyen az, ami egyből a fiók melyen landol. Inkább alakíts ki egy olyan helyet a szobában, ahol a gyerkőc aktuális alkotásait állítjátok ki. Meghatározott időközönként – mondjuk 4-6 hetente – tudjátok váltogatni, mi legyen épp szem előtt. Addig pedig gyűjtögessétek egy kupacba az újakat, és egyben látva őket könnyebben választjátok majd ki a következő kiállítás főszereplőit.
5. A dekorációs elemeknek együtt kell működniük, nem pedig a saját útjukat járniuk. Egy modern kialakítású polcrendszer könnyen összehozza egymással a játékokat, plüssállatokat és építő kockákból készült alkotásokat.